Tek Yürek Dizisi Nerede Çekiliyor?

TRT dizileri arasında yer alan Tek Yürek Dizisi çarpıcı konusu ile kendisine büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. Peki, Tek Yürek dizisi nerede çekiliyor?

Emlak Magazin 25.04.2019 - 14:28 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

TRT dizileri arasında yer alan Tek Yürek Dizisi çarpıcı konusu ile kendisine büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. Peki, Tek Yürek dizisi nerede çekiliyor?

Tek Yürek dizisi ilk bölümünü 7 Şubat 2019 tarihinde yayınladı. Senaryosunu Meriç Demiray, Banu Tezcan ve Elif Asılkefeli’nin yazdığı dizinin yönetmen koltuğunda ise Mehmet Ada Özetekin bulunuyor.Degas Film’in yapımcılığını üstlendiği dizi her Perşembe saat 20:00’da TRT 1 ekranlarında yeni bölümüyle izleyicileri ile buluşuyor. Tek Yürek Dizisi Hangi Semtte Çekiliyor?Tek Yürek dizisinin çekildiği yer İsatanbul’un Yedikule semtinde bulunan Silivrikapı buz pistidir. Bir buz hokeyi takımını konu edinen dizinin çekimleri de en çok bu buz pistinde geçiyor. Dizinin gençlerin yaşadıkları mahalle ise Zeytinburnu ilçesidir. Tek Yürek Dizisinin Konusu Nedir?Tek Yürek dizisinin konusu Kanada’dan Türkiye’ye gelmiş olan Halit’in bir buz hokeyi takımı kurma çabasıdır. Halit uzun yıllar Kanada’da yaşar ve orada da antrenörlük yapar. Ancak eşini kaybetmesinin ardından çocuklarıyla kalan Halit, çareyi İstanbul’a babasından kalma eve dönmekte bulur.Burada tesadüfen semtin belediye başkanı ile karşılaşan Halit, mahallede bir buz pisti olduğunu öğrenir. Spora düşkün olan belediye başkanı ve Halit iyi anlaşır. Halit mahallenin delikanlılarından takım kurmaya karar verir. Halit’in işi kolay olmasa da bunu başaracağına emindir. Tek Yürek Dizisinin Oyuncuları Kimlerdir?Tek Yürek dizisinin oyuncularından Tayanç Ayaydın, Halit karakterine hayat veriyor. Dizide Yiğit namı diğer Hercai’yi Hilmicem İntepe, Yusuf yani Arabulucu’yu Anıl Tetik, Umut’u Arda Anarat ve Akif’i Kaan Altay Köprülü canlandırıyor.Tek Yürek dizinde Halit’in kızı Deniz rolünü Eslem Akar, mahallenin gözbebeği İlknur rolünü ise Vildan Atasever üstleniyor.Emlak365.com

 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@