TEKFEN İnşaat İşçilerine Yılbaşını Beklemeden Yüzde 12 Zam Yaptı!

Hızla yükselen enflasyon rakamları ile maaşlar adeta erirken Tekfen İnşaat büyüklüğünü bir kere daha göstererek diğer şirketlere örnek olacak bir davranışa imza attı.

EMLAK HABERLERİ 29.11.2018 - 18:00 15.07.2021 - 00:18 Emlak 365

Hızla yükselen enflasyon rakamları ile maaşlar adeta erirken Tekfen İnşaat büyüklüğünü bir kere daha göstererek diğer şirketlere örnek olacak bir davranışa imza attı.

Tekfen İnşaat ve Yol-İş Sendikası 2018-2020 dönemini kapsayan toplu iş sözleşmesini Temmuz ayında imza altına almıştı. Ancak yüksek çıkan enflasyon rakamları işçilerin mağdur olmasına neden oldu. Konu hakkında Tekfen İnşaat ile görüşme talebinde bulunan sendika üyeleri yaşadıkları mağduriyeti şirket yetkililerine ileterek iyileştirme istedi. Yapılan görüşmelerin ardından ortak mutabakata varıldı ve şirket işçilerine yılbaşını beklemeden zam yaptı. Sendikanın İmzaladığı Toplu İş Sözleşmesine Madde Eklendi! 4 bin sendikalı işçinin maaşlarına artış yapılmasının yanı sıra alacakları ikramiyeleri de etkileyecek olan zam için TEKFEN işçilerin taleplerini yerinde bularak "İşçilerin 31 Ekim 2018'de almakta oldukları ücretlere 1 Kasım 2018'den geçerli olmak üzere yüzde 12,5 zam yapılır" maddesini ekledi. Yani işçilerin maaşları yılbaşını beklemeden zamlanmış oldu. Konu hakkında açıklamada bulunan Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ramazan Ağar "Yaptığımız görüşmeler neticesinde ücret kayıplarının telafisi için yılbaşını beklememeyi kararlaştırdık.1 Kasım itibarıyla işçi ücretlerine yüzde 12,5 zam yapılması konusunda anlaştık. Bu zam, ortalama ücrete sahip bir işçimizin kasım ve aralık ayındaki gelirini toplam bin lira arttıracak. Alın terine ve emeğe değer veren Tekfen yetkililerine tüm işçiler adına teşekkür ediyorum. İş yerindeki örgütlü sendikayla mutabakat sağlayıp işçisinin hakkını veren böyle işverenlerin herkese örnek olması gerekir." dedi. Bizde emlak365.com ailesi olarak Tekfen İnşaat şirketine teşekkür ediyor, bu davranışlarının tüm işverenlere örnek olmasını diliyoruz. Haber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@