Teknik Analiz Raporu Yayımlandı: Bitcoin İçin Boğa Piyasası Alarmı Verildi, 2022 Tahmini Dudak Uçuklattı!

Bitcoin 2022 tahminleri yakından takip edilirken uzmanların teknik analizleri ve yorumları da peş peşe açıklanmaya başlandı. Bitcoin 2022'de ne olur, ayı piyasası mı boğa piyasası mı yaşanacak?

Emlak Haberleri 04.01.2022 - 13:17 04.01.2022 - 13:17 Gülcan Özer

Bitcoin 2022 ayı sezonu beklentilerini boşa çıkarmaya hazırlanırken uzmanların yorumları ve fiyat tahminleri açıklandı. FED tarafından 2021 yıl sonunda verilen şahin mesajlar ile gerileme yaşayan kripto para birimleri için felaket senaryoları yazılmaya başlanmıştı. Bitcoin 2021 yıl sonunda yaşadığı sert düşüşe ve değer kayıplarına rağmen yıl genelini yüzde 60'lık kazanç ile geride bırakmıştı. 

2021 senesindeki yükselişi 2022 senesine taşıyıp taşıyamayacağı merak konusu olan ve ayı piyasası beklentileri oluşan bitcoin için Bloomberg HT'ye açıklamalarda bulunan Fairlead Strategies LLC Kurucu Ortağı Katie Stockton, tüm teknik verilerin yeni bir boğa piyasasını desteklediğini açıkladı. Bitcoin'in kaderini 2022 yılında FED tarafından atılacak olan adımlar belirleyecek! 

BİTCOİN İÇİH 2022 AYI SEZONU MU, BOĞA SEZONU MU OLACAK?

Başarılı tahminler ile adından söz ettiren Fairlead Strategies LLC Kurucu Ortağı Katie Stockton tarafından yapılan analizde uzun vadeli trendler için takip ettiğimiz göstergelerin tümünün Bitcoin için yükselişe işaret ettiğini belirterek uzun vadede yükseliş trendinin kendisini korumasını beklediğini söyledi. Yaşanan yükselişin yukarı yönlü sert kırılmaların 90 bin doları bulabilecek seviyelerdeki sıçramalara neden olabileceğini belirten Stockton kısa vadede bir düzeltme hareketi de yaşanabileceğini dile getirdi. 

4 ocak bitcoin kuru

Oanda Asia Pacific Kıdemli Piyasa Analisti Jeffrey Halley ise yaptığı değerlendirmesinde kripto para piyasalarında spekülatif bir coşku beklediğini dile getirerek FED tarafından açıklanacak olan faiz kararları ve regülasyon beklentisi nedeni ile şüpheci bir yaklaşım gerçekleştirdi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@