Teknoloji Devi Google Çalışanların Maaşlarına Zam Yapıyor

Google'da çalışanların maaşlarının enflasyonun gerisinde kalması nedeniyle şikayet etmesi üzerine teknoloji devi, değişikliğe gitme kararı aldı. İddialara göre Google maaşlara zam yapacak.

Teknoloji 09.05.2022 - 17:31 09.05.2022 - 17:31 Gülşah Konuk Akın

Google çalışanları enflasyon artışı nedeniyle maaşlarının enflasyonun gerisinde kalmasından şikayetçiydi. Personelin şikayetlerinde yola çıkan Google, şirkette çalışanların değerlendirme sisteminde değişiklik kararı aldı. Basına sızan bilgiler, çalışan maaşlarında artışa gidileceği yönünde.

Çalışanların performans incelemeleri ve promosyonlarının düzene sokulması içlin değişiklikler yapıldı. Google yöneticileri, yapılacak düzenleme ve yeniliklerin Google çalışanlarının maaşlarına artış olarak yansıyacağını söyledi. Yılda 2 kez yapılan şirket içi araştırma ve performans değerlendirmeleri artık yılda 2 kez değil 1 kez yapılacak. Çalışan personellerin birbirini değerlendirme süreci başlayacak. Bir çalışan hakkında değerlendirme yapılırken çalışma arkadaşlarının fikir ve görüşleri de dikkate alınacak. Bu sistem sayesinde emir komuta değerlendirmesinin sona ermesi bekleniyor.

google-çalışan-maaşları-artacak

TEKNOLOJİ ALANINDA MAAŞLAR YÜKSELDİ
Pandemi sürecinde teknoloji alanında çalışan işçilerin maaşları da bir hayli yükselmişti. Amazon gibi bazı firmalar, transfer ve maaşlarda verilebilecek en üst sınırda güncelleme yaparak üst sınırı artırmıştı. Google çalışanları ise şirkette uygulanan değerlendirme tekniği ile kariyerlerinin baltalandığını düşünüyor.

DÜNYA GENELİNDE ENFLASYON ARTIŞI
Yine pandemi sürecinde başta ABD olmak üzere dünya genelinde pek çok ülkede enflasyon bir hayli arttı. Google başta olmak üzere teknoloji şirketlerinin gelirleri tavan yaptı. Gelir artmasına rağmen şirket çalışanları gelir artışından yararlanamadı. Hisse senetleri yükseldi fakat personel maaşları neredeyse aynı kaldı. Google tarafından yapılan son yıllık anket sonuçları, çalışanların maaşlarından memnun olmadığını gözler önüne sermişti.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@