TEKNOLOJİ

Whatsapp Gizlilik Kararından Geri Adım Attı! İşte Resmi Açıklaması

Şubat ayında uygulamaya koymaya hazırlandığı gizlilik politikası çok sert tepkiler alan Whatsapp kararından vazgeçti. WhatsApp kullanıcılarından gelen tepkiler üzerine, gizlilik sözleşmesini 3 ay ertelediğini duyurdu.

Şubat ayında uygulamaya koymaya hazırlandığı gizlilik politikası çok sert tepkiler alan Whatsapp kararından vazgeçti. WhatsApp kullanıcılarından gelen tepkiler üzerine, gizlilik sözleşmesini 3 ay ertelediğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde herkesin uygulamayı kullananların telefonlarına bir sözleşme gönderen Whatsapp, bilgilerin Facebook şirketler grubu ile paylaşacağını ve bu bilgilerin kullanılabileceğini duyurmuştu. Şubat ayında uygulamaya başlamaya hazırlanan yeni sözleşme için şirketten yeni açıklama geldi. 

WHATSAPP’TAN GİZLİLİK SÖZLEŞMESİNDE GERİ ADIM

Daha önce 8 Şubat 2021 itibarıyla yürürlüğe gireceği duyurulan gizlilik sözleşmesinin ertlenmesine ilişkin İngiliz Daily Mirror Gazetesinde bir haber yayımlandı. Söz konusu haberde Whatsapp’ın söz konusu sözleşmeyi 15 Mayıs itibariyle uygulamaya alacağı bildirildi. 

Whatsapp’tan Yapılan Resmi Açıklama Metni

“Son güncellememizle ilgili ne kadar kafa karışıklığı olduğunu pek çok kişiden duyduk. Endişeye neden olan birçok yanlış bilgi var ve herkesin ilkelerimizi ve gerçekleri anlamasına yardımcı olmak istiyoruz.WhatsApp basit bir fikir üzerine inşa edildi: Arkadaşlarınız ve ailenizle paylaştığınız şeyler aranızda kalır. Bu, kişisel görüşmelerinizi her zaman uçtan uca şifreleme ile koruyacağımız anlamına gelir, böylece ne WhatsApp ne de Facebook bu özel mesajları göremez. Bu nedenle, herkesin mesajlaştığı veya aradığı kişilere ilişkin kayıt tutmuyoruz. Paylaşılan konumunuzu da göremeyiz ve kişilerinizi Facebook ile paylaşmayız.”

Açıklamanın devamında yeni gizlilik sözleşmesinde bunların hiçbirinin değişmediğini ifade edilerek “Bunun yerine, güncelleme, insanların WhatsApp üzerinden bir işletmeye mesaj göndermesi gereken yeni seçenekleri içeriyor ve verileri nasıl topladığımız ve kullandığımız konusunda daha fazla şeffaflık sağlıyor.” açıklaması yer aldı. 

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir