TEKNOLOJİ

WhatsApp'tan Türkiye Hakkında Yeni Açıklama! İşte Gizlilik Krizinde Son Durum!

Türkiye'de son günlerin en çok tartışılan konularından birisi olan WhatsApp'ın yeni kullanıcı sözleşmesi hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor. WhatsApp bugün Türkiye'ye özel bir açıklama yaptı.

Türkiye'de son günlerin en çok tartışılan konularından birisi olan WhatsApp'ın yeni kullanıcı sözleşmesi hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor. WhatsApp bugün Türkiye'ye özel bir açıklama yaptı.

Türkiye’de WhatsApp kullanıcılarına yeni bir kullanıcı sözleşmesinin dayatılması büyük tartışmalara neden olmuştu. Vatandaşlar yeni gizlilik sözleşmesinin kişisel bilgilerinin güvenirliliği zedeleyeceğini düşünerek uygulamayı cihazlarından sildiler. Son bir haftalık süreçte yaklaşık 2 milyon WhatsApp kullanıcısı uygulamadan çıktı.

WHATSAPP’TAN TÜRKİYE AÇIKLAMASI!

WhatsApp’a karşı gelişen bu tepkinin ardından WhatsApp’tan bugün Türkiye’ye özel bir açıklama yapıldı. WhatsApp açıklamasında, “Türkiye’deki kullanıcılarımıza WhatsApp’ın ve Facebook’un mesajlarınızı göremediğini tekrar teyit eden bir mesaj göndermeye başlıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Kullanıcılara bugünden itibaren gönderilmeye başlanan bu yeni mesajda, “Gizliliğinizi korumaya kararlıyız. Tüm kişisel sohbetler uçtan uca şifrelidir. WhatsApp bu sohbetleri kesinlikle göremez, okuyamaz ve dinleyemez. WhatsApp kullanıcılarımızın paylaştıkları konumlar da görülemez. Herhangi bir şekilde WhatsApp kişilerinizi Facebook ile paylaşmaz.” ifadelerine yer verildi.

WHATSAPP MESAJLARI GÖREMEZ!

Yaşanan bu tartışmalar hakkında Facebook Ortadoğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Özkaya Matraş bir açıklama yaparak, “Facebook ve WhatsApp kesinlikle kullanıcıların mesajlarını göremez. Kişisel mesajlar, fotoğraflar, videolar ve ses dosyaları her zaman uçtan uca şifrelenmektedir. Bu şifrenin kilidini WhatsApp kesinlikle açamaz. Bu şifre yalnızca mesajı alan veya mesajı gönderen kullanıcı tarafından açılabilir. Bunun için herhangi bir güvenlik riski bulunmamaktadır.” dedi.

Emlak365.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir