Temmuz 2019 Evde Bakım Parası Maaşı Yatan İllerin Güncellenmiş Tam Listesi

Evde bakım parası maaşı tüm iller için ödenmeye devam ediyor. Temmuz ayının ortasına geldiğimiz şu günlerde 41 il için ödemeler yapıldı. Bu hafta sonuna kadar tüm illerin ödemesi yapılacaktır. Evde bakım parası ödemesi yapılan illerin güncellenmiş tam listesini haberimizde bulabilirsiniz.

EKONOMİ 17.07.2019 - 16:39 15.07.2021 - 00:14 SERHATMEDYA

Evde bakım parası maaşı tüm iller için ödenmeye devam ediyor. Temmuz ayının ortasına geldiğimiz şu günlerde 41 il için ödemeler yapıldı. Bu hafta sonuna kadar tüm illerin ödemesi yapılacaktır. Evde bakım parası ödemesi yapılan illerin güncellenmiş tam listesini haberimizde bulabilirsiniz.

Evde bakım parası maaşı tüm iller için ödenmeye devam ediyor. Temmuz ayının ortasına geldiğimiz şu günlerde 41 il için ödemeler yapıldı. Bu hafta sonuna kadar tüm illerin ödemesi yapılacaktır. Evde bakım parası ödemesi yapılan illerin güncellenmiş tam listesini haberimizde bulabilirsiniz.Şimdiye kadar 41 ilde Temmuz 2019 evde bakım aylığı maaşları yatırıldı. Diğer illerde de Bakanlık kademeli olarak hesaplara paraları yatırmaya devam edecek. Temmuz 2019 Evde Bakım Maaşı Parası Aylığı Sorgulama Nasıl Yapılır?Evde bakım maaşı almak isteyen hak sahipleri "evde bakım maaşı yattı mı?" sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. Sorunun yanıtını hemen almak isteyen kişiler e devlet şifresi ile sisteme giriş yapın ve sorgulama ekranına “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” yazarak arama yapın. Gelen sayfayı tıklayın ve açılan ekranda kimlik numarası alanını doldurarak sorgulama yapın. Bu sayede evde bakım maaşı aylığıınızın yatıp yatmadığını öğrenme imkanına sahip. Buna ek olarak evde bakım aylığı maaşı parasını Ziraat Katılım Bankası şubeleri üzerinden alan kişiler için ise BAKIYE yazıp, 4747’e kısa mesaj göndermeleri yeterli oluyor. Ancak yollanan her mesaj için bir kısa mesaj ücreti ödeniyor. Yani sorgulama ücretli olarak yapılıyor. Yaşlı / Hasta Bakcımı Maaşı İçin Evde Bakım Parası Aylığı Maaşı Başvurusu Nereye, Nasıl Yapılır?Evde bakım maaşı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ödenmekte olup bu nedenle başvurular da kurum tarafından kabul edilmektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlükleri ya da ilçe müdürlükleri üzerinden kabul edilmektedir. Evde bakım başvurusu için ilk adım olarak SYDV’lerden alınan sevk ile bakanlığın yetki verdiği sağlık kurullarından rapor alınması gerekiyor. Ardından ücretsiz olarak verilen sağlık raporu ile bu raporda belirtilen engellilik oranı üzerinden muhtaçlık değerlendirmesi yapılıyor ve ardından engelli aylığı bağlanıyor. Evde Bakım Parası Maaşı Almak için Başvuru Evrakları Nelerdir?
  • Engelli ve bakıcı olarak evraka yazılı olan kişilerin kimlik belgeleri,

  • Kurumun yetkilendirdiği sağlık kuruluşundan alınan kişinin engel oranını gösteren rapor, 

  • Engelli bireye ait 2 adet resim, 

  • Engelli bireyin eğitim durumunu gösteren belge varsa eklenecek, 

  • Anne ve baba boşanmışsa boşandığını gösteren belge.

Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Listesi 1- Aksaray    2- Kırklareli    3- Amasya

4- Edirne    5-Tokat    6- Samsun

7- Afyonkarahisar    8- Antalya    9- Hatay

10- Bolu    11- Sakarya    12- Adıyaman

13- Kırşehir    14- Ordu    15- Diyarbakır

16- Bursa    17- Malatya    18- Çanakkale

19- Zonguldak    20- İstanbul    21- Tekirdağ

22- Denizli    23- Mersin    24- Balıkesir

25- Konya    26- Manisa    27- Bilecik

28- Uşak    29- Aydın    30- Erzurum

31- Ankara    32- Osmaniye    33- Kırıkkale

34- Hakkari    35- Van    36- Trabzon

37- Karabük    38- Adana    39- Isparta

40- Giresun    41- İzmirEmlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@