Tencere Seti Alana Arsa Hediye Kampanyası Pahalıya Patladı! Arsa Ortada Yok, Vatandaş Perişan

Bursa'da düzenlenen kampanya ile tencere seti alana 300 metrekare arsa hediye edileceği söylenmiş ancak vatandaşlara yıllardır arsaları teslim edilmedi. Vatandaşlar konuya el atılmasını talep ediyor.

Emlak Magazin 08.04.2022 - 13:19 08.04.2022 - 13:19 Büşra Uluşen

Bursa'da yaşayan bir vatandaş, yıllar önce geleceği için yatırım yapmak isterken dolandırıldı. 1995 yılında gazetede gördüğü '' 161 parça çelik tencere seti alana 300 metrekare arsa bedava '' kampanyasına katılan talihsiz adam firma yetkilerini kötü kullananlar tarafından mağdur edildi.

TENCERE ALANA 300 METREKARE ARSA HEDİYE

1995 yılında adından sıkça söz edilen ' Tencere alana 300 metrekare arsa hediye ' kampanyası ile tencere satın alan bir vatandaş, ileriye dönük yatırım yapacağını düşünerek umutla bekliyordu. Tencere ödemelerini 1-2 yıl içerisinde tamamlayan kişiler, aldıkları arsalar değerlenince bol kazanç elde edeceklerini düşünüyordu. 

Şirketin sahibi işlere yetişemeyince çalışanlarından bazılarına vekalet verdi ancak bu işlem onun sonunu da getirdi. Vekaleti alan kişiler, bunu kötüye kullanarak arsaları tencere alan kişilere değil, başka şahıslara ve kendi üzerlerine geçirdi. 

tencere-arsa kampanya

20 YILDIR TESLİM EDİLMEDİ

Eşinin adına 20 yıl önce kampanyaya katılan yaşlı bir adam, o zamanın parasıyla 45 bin liraya tencere seti aldıklarını, taksitleri de zar zor ödeyerek aldıklarını söyledi. Taksitler bittiğinde Aydın'ın Didim ilçesinden verilmesi gereken arsanın kendilerine verilmediğini söyleyen yaşlı adam, bölgedeki arsaların başkalarına satılması üzerine hayatının şokuna uğradı. 

Daha sonra Konya'dan başka bir arsa verileceğinin söylendiğini ancak onu da 20 yıldır alamadıklarını belirten vatandaş, söz konusu şirket sahibinin 1996 yılında vefat ettiği öğrenildi. 

Başkalarının dalga geçeceği düşüncesiyle bu olayı kimseye anlatamadıklarını ifade eden vatandaşlar, ellerinde bütün makbuzların ve evrakların olduğunu ancak kendilerine yıllardır hâlâ hakları olan arsanın verilmediğini belirterek bu konunun bir an önce çözülmesi gerektiğini söylediler.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@