Ters Köşe Geldi, 7 Banka Faiz İndirdi! İhtiyaç, Taşıt ve Konut Kredisi Oranları Listesi

Faiz oranlarında yeni bir yükseliş trendi beklenirken bankalardan ters köşe hamlesi geldi. Ziraat Bankası, Vakıfbank, TEB, Akbank, Garanti kredi faizleri!

Finans 23.07.2021 - 22:30 25.07.2021 - 11:22 Gülcan Özer

Merkez Bankası tarafından yapılan son PPK toplantısı ile politika faiz oranı bir kere daha yüzde 19 seviyesinde sabit tutulmuştu. Kara sonrası gözler bir kere  daha bankalara çevrilirken bankalar bir kere daha ters köşe yaptı ve faiz indirimi kararı aldı. 

Uzun süredir sürekli olarak faiz artışı yapan bankalar nedeni ile ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi oranları cep yakmaya devam ederken bankalardan sürpriz hamle geldi ve 7 banka konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi paketlerinde faiz indirimi yaptığını duyurdu. 

KURBAN BAYRAMI KREDİ KAMPANYALARI İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARINI DÜŞÜRDÜ! 

Bankaların bayram kredisi kampanyaları ile peş peşe faiz indirimi hamleleri geldi. İhtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler için sunulan bayram kredisi fırsatları sayesinde hem 3 ay ertelemeli kredi kullanma imkanı sunuldu hem de kredi faizleri düştü. Yapılan hamleler sonrasında en uygun ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.35 faiz oranı ile ING Bank tarafından veriliyor. Daha önce yüzde 1.39 faiz oranını uygulayan banka yüzde 1,35 faiz oranı rakamını uygulamaya başlarak sürpriz bir faiz indirimi hamlesi yapmıştı. 

Bu oran üzerinden 36 ay vadeli ihtiyaç kredis içeken kişilerin aylık taksit ödemesi 369 lira olarak gerçekleşirken kredinin toplam geri ödemesi ise 13 bin 328 lira olarak gerçekleşiyor. 

en-uygun-ihtiyaç-kredisi-veren-bankalar

EN UYGUN TAŞIT KREDİSİ VEREN BANKA VE EN DÜŞÜK ARAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI DEĞİŞTİ! 

Son dönemde yükselen araç fiyatları nedeni ile vatandaşlar araba sahibi olmakta zorlanırken bu kişilere bankalardan yeni bir destek hamlesi de geldi. Yapılan hamle sonrasında taşıt kredisi faiz oranı düşerken en uygun taşıt kredisi veren banka da Vakıfbank oldu. Düzenlenen kampanya kapsamında 48 ay vadeli 50 bin lira araç kredisi çeken bir kişinin aylık taksit ödemesi bin 564 lira olarak gerçekleşirken toplam kredi geri ödemesi de 75 bin 354 lira olarak gerçekleşiyor. 

en-uygun-taşıt-kredisi-veren-bankalar

EV SAHİBİ OLMAK İSTEYENLER İÇİN EN UYGUN KONUT KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ?

En düşük konut kredisi faiz oranı yüzde 1.37 seviyesine çekilirken en uygun konut kredisi veren bankalar ise faiz indirimi yapan Yapı Kredi Bankası ile beraber Ziraat Bankası oldu. 

en-uygun-konut-kredisi-veren-bankalar

Yine bir diğer kamu bankası olan Vakıfbank'ta bu oran üzerinden kredi verirken 120 ay vadeli 100 bin lira konut kredisi çeken kişilerin aylık taksit ödemesi bin 703 lira ve kredinin toplam geri ödemesi de 206 bin 272 lira olarak gerçekleşecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@