TESK Başkanı Palandöken'den Evleneceklere Faizsiz ve Devlet Destekli Evlilik Kredisi Talebi !

Ekonomik kriz nedeni ile çiftler evlilik kararlarını ertelerken TESK Başkanı Palandöken evlenecek çiftlere faizsiz evlilik kredisi verilmesini talep etti.

EMLAK HABERLERİ 17.03.2019 - 20:30 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Ekonomik kriz nedeni ile çiftler evlilik kararlarını ertelerken TESK Başkanı Palandöken evlenecek çiftlere faizsiz evlilik kredisi verilmesini talep etti.

Bozulan ekonomik göstergeler vatandaşın para harcamasını sınırlarken esnaflar umudunu düğün sezonuna bağladı. 2018 yılında başlayan ekonomik kriz nedeni ile pek çok çift evlilik kararını ertelerken esnaf 2019 yılında düğün sezonu ile beraber işlerin açılması için devletin bu konuda evlenecek çiftleri desteklemesini tale etti. Faizsiz Evlilik Kredisi Verilsin, Gençlerin Önü Açılsın!TESK Başkanı Bendevi Palandöken 2018 yılında 630 bin çiftin evlenmesini beklediklerini ancak yaşanan ekonomik kriz nedeni ile bu rakamın 553 bin ile sınırlı kaldığını söyleyerek "Başta mobilyacı, kuyumcu, tekstilci olmak üzere 20'den fazla sektör canlanmak için düğün sezonunu bekliyor.Geçen yıl 630 bin çiftin evlenmesini öngörmüştük, ancak yaşanan ekonomik dalgalanma ile evlilikler esnafın beklentileri doğrultusunda artmadı. 2018'de evlenen çiftlerin sayısı 553 bin oldu. Bu yıl evliliklerin artması için yuva kuracak çiftlere sıfır faizli ya da çok düşük faizli kredi imkanı verilmeli. Gençlerimizin önü açılırken piyasalar da evlilikler sayesinde canlanmalı" diyerek destek beklediklerini dile getirdi. Ekonomik Kriz Evlenecek Çiftleri De Vurdu, 50 Bin Lira Evlilik Kredisi Faizsiz Verilmeli!Bendevi Palandöken evlilik maliyetinin en az 50 bin lirayı bulduğunu söyleyerek bu nedenle mutlaka en az 50 bin lira olacak şekilde faizsiz evlilik kredisi verilmesi yada devlet destekli evlilik kredisi ile çok düşük faiz oranları ile kredi verilmesini talep etti. Palandöken "Döviz kurlarındaki dalgalanmalara bağı olarak evlilik maliyetleri artınca 2018'de düğünler beklenin altında gerçekleşti. 2016 yılında 594 bin çift ve 2017 yılında 569 bin çift evlenirken 2018'de evlenen çiftlerin sayısı 553 bine düştü.Düşüşe geçen evlilik sektörünü yeniden hareketlendirmek için gençlere sıfır faizli ve uzun vadeli krediler verilmeli. En az 50 bin TL ile dünya evine girildiği için evlilik kredileri 50 bin TL'nin altında olmamalı. Evlilik kredisi sıfır faizli ya da çok düşük faizli olmalı.Kredinin geri ödemesi düğünlerden 2 yıl sonra başlamalı ve genç çiftlerin ekonomik durumuna göre taksitlere bölünmeli. Ayrıca geçmiş yıllarda verilen evlilik kredilerinki yaş sınırı yukarı çekilmeli. Devletin verdiği teşvikin yanı sıra üreticiler ve firmalar da elini taşın altına koymalı ve gençlerin alacağı evlilik paketlerinde indirime gitmeli.Bu sayede hem maddi yetersizlikler yüzünden evlenemeyen gençlerimiz yuva kurar hem de evlilik alışverişleri sayesinde piyasalar hareketli günlerine geri döner" açıklamasında bulundu. Haber Kaynağı: Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@