TFF Başkanı Olan Nihat Özdemir Yerine TÇMB Yönetim Kurulu Başkanlığı Görevine Tamer Saka Getirildi!

TFF Başkanı seçildiği için görevine veda eden Limak patronu Nihat Özdemir yerine TÇMB Başkanlığına Tamer Saka getirildi.

EMLAK HABERLERİ 05.07.2019 - 19:00 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

TFF Başkanı seçildiği için görevine veda eden Limak patronu Nihat Özdemir yerine TÇMB Başkanlığına Tamer Saka getirildi. Tamer Saka kimdir, nerelidir?

Limak İnşaat'ın sahibi Nihat Özdemir'in Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı seçilmesinin ardından görevinden istifa etmesi nedeni ile düzenlenen Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin (TÇMB) Yönetim Kurulu Toplantısı ile yeni başkan seçimi yapıldı. Nİhat Özdemir'in ardından Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin (TÇMB) Başkanlık koltuğuna Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı Tamer Saka seçilerek göreve getirildi. Çimento Birliğinin 23. Başkanı Oldu! Yapılan görevlendirmenin ardından Tamer Saka Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği'nin 23. Başkanı olma hakkı elde etti. Tamer Saka Kimdir, Nerelidir?1973 doğumludur. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi aldı. İlk olarak Arthur Andersen ardından Ernst & Young şirketlerinde kariyerine Risk Yönetim Danışmanlığı hizmetlerinden sorumlu Müdür olarak başladıktan sonra Kıdemli Müdür görevine yükseldi. 2011 yılının Aralık ayı itibariyle Kibar Holding Strateji ve İş Geliştirme Koordinatörlüğü görevini üstlendi. 2012 yılının Mayıs ayında Otomotiv ve Kurumsal Fonksiyonlar Grup Başkanı ve Kibar Holding Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 2014 yılından itiraben Kibar Holding CEO’luğu görevini yürütürken 2 Nisan 2018 itibariyle Sabancı Holding Çimento Grup Başkanı olarak atandı. 5 Temmuz 2019 tarihinde TÇMB Başkanlığına seçildi. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@