THBB Hazır Beton Endeksi Raporu Açıklandı, İnşaatta Beklenen Hareketlilik Başladı!

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) Temmuz 2019 Hazır Beton Endeksi raporu açıklandı. Açıklanan rapor ile beraber konut kredisi faiz indirimi ile inşaat sektöründe beklenen hareketlenmenin başladığı ortaya çıktı.

EMLAK HABERLERİ 09.08.2019 - 21:00 15.07.2021 - 00:14 SERHATMEDYA

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) Temmuz 2019 Hazır Beton Endeksi raporu açıklandı. Açıklanan rapor ile beraber konut kredisi faiz indirimi ile inşaat sektöründe beklenen hareketlenmenin başladığı ortaya çıktı.

Hazır Beton Endeksi Temmuz 2019 raporu açıklandı. Açıklanan rapor sonucunda son 15 ayın en yüksek endeks değerinin elde edildiği görüldü. İnşaat Sektöründe Darboğaz Devam Ediyor Ama Verilerde İyileşme Başladı! Yükselen faiz oranları ve kamu projelerinin askıya alınması ile büyük bir kriz yaşanan inşaat sektöründe rüzgar terse döndü. Kamu bankaları tarafından başlatılan 0.99 konut kredisi kampanyası rekor başvuru sayısına ulaşırken Hazır Beton Endeksi 2019 Temmuz Ayı Raporu verileri de iyileşmeyi gözler önüne serdi. Son 15 Ayın En Yüksek Değeri Açıklandı! Açıklanan raporu değerlendiren Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) ve THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, “Faaliyette son 15 ayın en yüksek endeks değeri elde edilse de faaliyetin hâlen eşik değerin altında olması istenilen düzeyden uzak olduğunun göstergesi oldu.Önceki yılın aynı dönemine göre Güven Endeksi’ndeki görece yüksek düşüş, inşaat sektörünün hâlihazırda yaşadığı darboğazın devam ettiğine işaret etti. Geride bıraktığımız temmuz ayındaki faiz indirimi sonrasında konut satışlarında ve inşaat sektöründe hareketlilik yaşanacaktır.Enflasyonda kalıcı olarak elde edilecek başarı ile paralel olarak faiz indiriminin devam etmesi yalnızca inşaatta değil aynı zamanda ekonominin genelinde bir hareketlilik için şarttır. İstihdam artışı, vergi tahsilatı gibi diğer ekonomik göstergelerin iyileşmesi için önce ekonominin canlanması gerekmektedir.Temmuz ayında inşaat faaliyetlerindeki kıpırdanmanın faiz indirimi sonrasında devam etmesini bekliyoruz" diyerek önümüzdeki ay açıklanacak verilerin çok daha iyi gelmesini beklediklerini dile getirdi.  Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@