Thodex Soruşturmasında Yeni Gelişme: Arnavutluk Mahkemesi Yeni Kararını Açıkladı!

Kripto Para Borsası Thodex hakkında yeni bir son dakika gelişmesi yaşandı. Soruşturmanın Arnavutluk ayağında mahkeme yeni kararını açıkladı.

Gündem 26.09.2021 - 13:00 26.09.2021 - 13:02 Gülcan Özer

Türkiye'nin en büyük kripto para borsaları arasında gösterilen Thodex ilk önce arıza nedeniyle işlemlere kapatılmış, sonrasında ise Thodex'in sahibi olan Fatih Özer'in yurt dışına kaçtığı söylentileri ile büyük bir bomba pattlamıştı. Kripto paraların güvenirliğinin tartışıldığı bir dönemde gelen  haber ile kripto parası olanlar şok yaşarken iddiaların gerçek olduğu ortaya çıkmıştı. 

22 Eylül tarihinde Thodex sahibi Fatih Özer'in ülkeye kaçışına yardım ettiği gerekçesi ile Arnavutluk vatandaşı E.H. Tiran polisi tarafından göz altına alınmış ve çıkarıldığı mahkemede tutuklanmıştı. Süreçte olayla ilgili yeni bir son dakika gelişmesi yaşandı. 

THODEX SORUŞTURMASINDA YENİ GELİŞME! 

Arnavutluk polisi tarafından yapılan son dakika açıklaması ile Thodex soruşturması kapsamında göz altına alınan E.H. isimli kişinin çıkarıldığı mahkeme tarafından hakkında ev hapsi kararı çıktığı ilan edildi. Thodex kurucusu firari Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk'a kaçışında yardım ve yataklık yapmakla suçlanan E.H. hakkındaki tüm suçlamaları reddetmiş ve Özer'i tanımadığını, kendisi ile hiç karşılaşmadığını iddia etmişti. 

Hakkında kırmızı bültenle yakalama kararı çıkarılan Özer halen kaçak olarak yurt dışında bulunurken ona yardım ve yataklık yapmakla suçlanan kişinin Arnavutluk Futbol Federasyonu Başkanı Armand Duka'nın yeğeni olması Arnavutluk basınında geniş yankı uyandırmıştı. 22 Eylül tarihinde tutuklanan E.H. böylelilkle serbest kalmış olurken firari Fatih Özer'in yakalanması için ise çalışmalar sürüyor. Thodex mağdurları ise paralarını geri alabilmek umudu ile Özer'in yakalanmasını bekliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@