THY Bayram Tatili Nedeniyle 259 Ek Sefer Düzenleyeceğini Açıkladı

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşavirliği, Ramazan Bayramı tatili nedeniyle 259 ek sefer düzenleneceğini açıkladı. Ek seferler 30 Nisan ile 8 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılacak.

Gündem 29.04.2022 - 17:33 29.04.2022 - 17:33 Gülşah Konuk Akın

Ramazan Bayramı tatili için terminallerde ve otellerde hareketlilik başladı. Sektör yetkilileri daha bayram gelmeden otobüs biletlerinin tükendiğini, otellerdeki doluluk oranının %80'e ulaştığını açıklamıştı. Bayram nedeniyle 3 milyon kişinin seyahat edeceği de açıklanan bilgiler arasındaydı. Bayram tatiline ilişkin bir açıklama da Türk Havayolları Basın Müşavirliği'nden geldi. 

thy-ek-sefer

Ek sefer açıklaması Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün'den geldi. 259 ek sefer düzenleneceğini Yahya Üstün, Twitter hesabından duyurdu. Açıklamasında: "Tedbirlerle dolu son iki yılda çokça hasret biriktirdik, bu bayram kanatlarımızı kavuşmak için açma zamanı... Türk Hava Yolları olarak 30 Nisan- 8 Mayıs tarihleri arasında yurt içinde 259 ek sefer gerçekleştirecek tıpkı eski bayramlardaki gibi uçacağız." ifadelerini kullandı.

259 EK SEFER DÜZENLENECEK
Türk Hava Yolları'ndan yapılan açıklamaya göre misafirlerin beklentisini karşılamak için bayram tatilini de kapsayan 9 günde oluşacak yoğunluk için İstanbul ve Ankara'dan ek seferler düzenleyecek. 259 ek sefer, 30 Nisan 2022 tarihinde başlayacak ve 8 Mayıs 2022 tarihine kadar da devam edecek. Hareket ve varış noktaları İstanbul Havalimanı olan seferlere ek 187 sefer düzenlenecek. THY'nin alt markaları olan Anadolu Jet ile de hem Ankara Esenboğa havalimanından hem de Sabiha Gökçen'den 72 ek sefer düzenlenecek.

türk-hava-yolları

THY'DE EN ÇOK TERCİH EDİLEN YURT İÇİ ve YURT DIŞI NOKTALARI
Türk Hava Yolları bünyesinde yurt içinde en çok tercih edilen noktalar Diyarbakır, Antalya, Gaziantep ve Trabzon oldu. Yurt dışında ise en çok tercih edilen noktalar Sırbistan, Makedonya, Karadağ ve İtalya oldu.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@