THY Bazı Ülkelere Olan Uçuşları Durdurdu! Uçuş Yasağı Getirilen Ülkeler Hangileri?

Türk Hava Yolları tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında bazı ülkelere yapılan uçuşların durdurulduğu açıklandı. Uçuş yasağı getirilen ülkeler hangileri?

Gündem 14.11.2021 - 21:48 14.11.2021 - 21:48 Engin Uzunoğlu

Dünyada koronavirüs salgını yeniden etkisini göstermeye başladı. Avrupa'da bu yönde vaka sayılarında artışlar meydana gelirlen Hollanda yeniden kapanma kararı aldı. Avrupa'da bazı ülkelerin yeniden kapanmka kararını gözden geçirmeye başladıklarına dair haberler gelirken Türkiye'de ise Türk Hava Yolları (THY) bazı ülkelere olan uçuşların koronavirüs tedbirleri kapsamında durdurulduğunu açıkladı. 

THY 4 ÜLKEYE OLAN UÇUŞLARI DURDURDU

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün tarafından yapılan açıklamaya göre Türk Hava Yolları'nın Brezilya, Güney Afrika, Nepal ve Sri Lanka uçuşları durduruldu. Bu uçuşların 15 Kasım 2021 tarihinden itibaren durdurulduğu bildirilirken ikinci bir bildirime kadar uçuşlara ara verildiği kamuoyuna ilan edildi. 

İKİNCİ BİR BİLDİRİME KADAR 4 ÜLKEYE UÇUŞ YAPILMAYACAK

Bazı ülkelere uçuşların durdurulduğunu açıklayan Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, “Koronavirüs tedbirleri doğrultusunda Brezilya, Güney Afrika, Nepal ve Sri Lanka uçuşlarımız 15 Kasım 2021 tarihi saat 00:00 itibariyle durdurulmuştur. İkinci bir bildirim yapılana kadar bu ülkelere uçuş yapılmayacaktır. Türki Hava Yolları seyahat sağlığını ve güvenliğini öncelik olarak belirlemiş bir kurumdur.” dedi.

 UÇUŞ YASAKLARI BAŞLADI MI?

THY tarafından yapılan Güney Afrika, Brezilya, Nepal ve Sri Lanka'ya uçuşların durdurulmasına dair açıklamanın ardından bu ülkelere dair bir seyahat yasağının alınıp alınmadığı merak edilmeye başlandı. Bu konuda İçişleri Bakanlığı tarafından şu ana kadar herhangi bir genelge yayınlanmadı. Bu ülkelerde olan vatandaşların ne şartlarda Türkiye'ye gelebilecekleri de netlik kazanmadı.

Alınan genel bir uçuş yasağı bulunmuyor. Ancak Türk hava Yolları (THY) bu ülkelerde vaka sayılarının artmasıyla beraber uçuşları durdurarak kuruluş olarak koronavirüs tedbiri uyguladı. Alınan genel bir seyahat yasağı hakkında kararın olup olmadığı için içişleri Bakanlığı'nın açıklama yapması gerekiyor. Gelişmeler çok yakından takip edilmeye devam ediliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@