THY'den Son Dakika Açıklaması! Gece Yarısına Kadar Uçuş Yok

Türk Hava Yolları tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre İstanbul Havalimanı'na yapılacak tüm uçuşlar gece yarısına kadar durduruldu.

Gündem 25.01.2022 - 11:56 25.01.2022 - 11:56 Büşra Uluşen

İstanbul'da kar yağışının şiddetini artırması nedeniyle hem karayolu hemde havayolu ulaşımında aksamalar yaşanıyor. Türk Hava Yolları'nın yaptığı son dakika açıklamasına göre, İstanbul Havalimanı'na yapılacak olan uçulşarın bu gece yarısına kadar durdurulduğu açıklandı. 

İSTANBUL HAVALİMANI'NDAN BUGÜN UÇUŞ YOK!

İstanbul'da meydana gelen kar yağışı havayolu ulaşımını durma noktasına getirdi. Dün İstanbul Havalimanı için birçok uçuş iptal edilirken bugün hava şartlarının daha da kötüleşmesi nedeniyle yeni bir açıklama yapıldı.

Türk Hava Yolları (THY) tarafından yapılan son açıklamaya göre İstanbl Havalimanı'nda tüm uçuşlar gece saat 00.00'a kadar durduruldu. 

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi daha önce konuya ilişkin yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

'' İstanbul Havalimanında pistleri ve operasyon alanlarını kardan temizlemek için yoğun çalışma devam etmektedir. Saat 13.00'den sonra Havalimanı uçuş faaliyetlerine başlayacaktır '' demişti. 

Ancak 25 Ocak Salı günü hava şartlarının uçuşa elverişli olmaması nedeniyle Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün yeni bir açıklama yayımladı. Üstün açıklamasında, 

'' İlgili otoriterler havalimanlarımızı ve ulaşım yollarını uçuşlarımıza yeniden hazır hale getirme için çalışmalarını sürdürüyor. Alınan karar doğrultusunda İstanbul Havalimanı operasyonlarımız bu gece 00.00'a kadar durdurulmuştur '' denildi. 

thy açıklama

THY'den gelen son dakika açıklamasının ardından İstanbul Havalimanı'ndan yapılacak tüm uçuşlar gece yarısına kadar iptal edilerek, uçuşlar ileri bir tarihe ertelendi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@