Ticaret Bakanı Muş'tan Son Dakika Fahiş Fiyat Artışı ve Hal Denetimleri Açıklaması!

Son dönemde tartışmalara neden olan fahiş fiyat artışları hakkında Ticaret Bakanı Mehmet Muş son dakika açıklamasında bulundu. Detaylar haberimizde!

Finans 28.09.2021 - 12:25 28.09.2021 - 12:28 Gülcan Özer

Enflasyonda ve dolar kurunda yaşanan yükselişin ardından pek çok üründe rekor oranda zamlar yapılmıştı. Özellikle de marketlerde yaşanan fahiş fiyat artışları sosyal medyada sık sık gündem olurken hükümet denetimlerini arttırmıştı. 

Konu hakkında son dakika açıklaması Ticaret Bakanı Mehmet Muş ile Tarım ve Ormancılık Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından yapıldı. Bakan Pekdemirli Eylül ayı sonuna kadar çalışmaların tamamlanacağını söyledi. 

HAL DENETİMLERİ SÜRÜYOR! 

Yapılan fahiş zamları incelediklerini belirten Ticaret Bakanı Mehmet Muş konu hakkında hal denetimlerinin halen sürdüğünü söyledi. Bakan Muş şu anda 10 hale yönelik denetim çalışmalarına devam ettiklerini belirterek kural dışı olduğu tespit edilen tüm durumlara müdahale edileceğini dile getirdi. Önümüzdeki 2,5 aylık süre diliminde meclisten pek çok kanunu geçirebilecek durumda olduklarını belirten Bakan Mehmet Muş vatandaşın cebinden fazla para almak isteyen fırsatçılara müsaade etmeyeceklerini dile getirdi. 

Tarım ve Ormancılık Bakanı Bekir Pakdemirli de "Çalışmalar Eylül sonuna kadar tamamlanacak. Üretim-ihracat-ithalatla ilgili hızlı karar alınmalı" ifadelerini kullanarak önümüzdeki sürecin daha da hızlı ilerleyeceğini dile getirdi.

FIRSATÇILAR BÜYÜK TEPKİ ÇEKMİŞTİ! 

Süreçte gelen fahiş zamlar vatandaşı isyan ettirmişti. Pandemi sonrasında normal hayata geçiş ile açılan işyerleri, lokanta ve kafelerde pek çok ürünün fiyatı zamlanmış, kapalı kalan işyerleri tarafından yapılan zamların yanı sıra ayçiçek yağı, ekmek, simit, ayakkabı ve giyim ürünleri gibi pek çok ürüne fahiş zamlar yapılmıştı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@