Ticaret Bakanlığı'ndan Black Friday Efsane Cuma için Yanıltıcı İndirim Uyarısı

Ticaret Bakanlığı Black Friday kampanyası kapsamında fiyat indirimi gibi gösterilen ürünler konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu.

GÜNDEM 23.11.2019 - 17:31 15.07.2021 - 00:12 Emlak 365

Ticaret Bakanlığı Black Friday kampanyası kapsamında fiyat indirimi gibi gösterilen ürünler konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu. Ticaret Bakanlığı açıklamasında kampanyaların iyi incelenmesi mağduriyet yaşanmaması vurgusunda bulunuldu.

Son günlerde dünya genelinde etkisini gösteren ve Türkiye'de de hızla yayılan Black Friday Efsane Cuma indirimleri kapsamında onlarca mağaza indirim kampanyaları başlattılar. Mağazalar tarafından başlatılan bu kampanyalar kapsamında onlarca üründe yüzde 90'lara varan indirimler olduğu gösteriliyor. Ticaret Bakanlığı'da Black Friday Efsane Cuma kampanyalarına dair açıklamalarda bulundu. Vatandaşlara dikkatli olmaları gerken konular hakkında bilgi veren Bakanlık ayrıca mağdur olmamak adına yapılması gerekenleri de açıkladı. TİCARET BAKANLIĞI'NDAN BLACK FRİDAY AÇIKLAMASITicaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda basın açıklamasında özellikle internetten satılan ürünler hakkında uyarılar yapıldı. Yazılı bir açıklama ile yapılan bu uyarılarda, vatandaşlar gelen şikayetler hatırlatıldı.Bu konuda vatandaşların "belirtilen indirimlerin gerçeği yansıtmadığı", "kampanyanın hemen öncesinde ürünlerin fiyatlarının yükseltilerek kampanya döneminde yapılan indirimlerin çok yüksek oranlarda indirim yapıldığı şeklinde yansıtıldığı ve böylelikle tüketicilerin yanıltıldığı" başlıklarında gönderikleri şikayetler hatırlatıldı ve şu uyarılar yer aldı. "Alışveriş yapılan internet sitesinin orijinal adının adres çubuğunda kurumsal sayfasında yer aldığı gibi (uzantısı vb.) olmasına dikkat edilmeli, sahte veya taklit bir site olması ihtimaline karşı site adı kontrol edilmelidir. Sosyal medyada karşılaşılan tanıtım ve ilanlar aracılığıyla ulaşılan sitelerin taklit olması ihtimaline karşı satıcının kendi sitesinden ürün alımı tercih edilmelidir. İnternet üzerinden yapılacak alışverişlere ilişkin ödeme işlemlerinde ödemenin SSL sertifikalı veya 3D güvenli ödeme seçenekli kanallardan yapılmasına dikkat edilmelidir."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@