Ticari Araç Almak İsteyenlere Açıklandı: Ticari Araç KOSGEB Ticari Araç Kredisi 2022

Ticari araç almak isteyen işyeri sahipleri için KOSGEB desteğini açıkladı. Ticari araç kredisi nasıl alınır? İşte detaylar…

Finans 02.05.2022 - 17:35 02.05.2022 - 17:35 Gülcan Özer

KOSGEB ticari araç kredisi 2022 yılında en çok merak edilen ve araştırılan konulardan bir tanesidir. Bu konuların dikkatli şekilde araştırılmasının ardından KOSGEB ticari araç kredisi kolaylık ile alınabilir. Özellikle esnaf kişilere verilen bu destek ile birlikte kişiler eskiyen araçlarını yenileyerek işlerini daha düzgün ve daha rahat bir şekilde yapabilirler. Bu sayede de işlerinden kazanacakları para artmakta ve kişilerin daha sağlıklı bir şekilde para kazanması sağlanmaktadır.

Hemen hemen her konuda esnafa ve girişimciye destekte bulunan KOSGEB, araç satın alım işlemlerinde de kişilere destekte bulunmakta ve işlerini geliştirmesini sağlamaktadır. Bu sayede de son derece başarılı esnaflar yetişmektedir. Bu esnaflar da ülke ekonomisine olumlu yönde etki etmektedir.

KOSGEB Araç Alım Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB araç alım desteği nasıl alınır sorusuna yanıt olarak G kodu ile başlayan nace kodlarının ilgili birime yapılacak başvurular ile bildirilmesi gereklidir. Her kod kendi içinde farklı bir anlamı taşımaktadır. Bu nedenle de bu desteği alacak kişilerin kendi işlemlerine en uygun kodu bulmaları ve bu kod üzerinden başvuru yapmaları gereklidir. Bu sayede de kolayca KOSGEB ticari araç kredisi alınabilir. Bu kodlar ve bazı işlemler aşağıdaki gibidir:

Oto galeri açmak isteyen kişiler G45 – 1 kodu ile başvuru yapmalıdırlar. Bu kod Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti kodu olarak geçmektedir.

Sanayide tamirci ya da parçacı dükkanı açmak isteyen kişiler de G – 45 – 2 kodu ile işlem yapmalıdırlar.

Belirtilen kodlar ile kişiler kolayca araç alım satım gibi işlemler yapabilir. Bu sayede de kendi işlerini kurdukları gibi araçlarını değiştirerek işlemlerini de büyütebilirler.

KOSGEB Araç Bakım Kredisi

KOSGEB araç bakım kredisi de yine KOSGEB tarafından verilen ve son derece dikkat edilmesi gereken bir kredi türüdür. Kişiler detaylı bir araştırma yaparak bu kredi türünü alabilirler. Araçlarını yenilemek istemeyen kişiler için onarım bedelleri doğrultusunda kredi yine KOSGEB tarafından verilmektedir. Bu kredi türü KOSGEB ticari araç kredisi türleri içinde yer almaktadır.

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@