TikTok Kullanıcıları Dikkat! Ücretli Abonelik Dönemi Başlıyor

Instagram'dan sonra TikTok uygulaması da ücretli abonelik sistemi üzerinde çalıştığını duyurdu. Ücretli abonelik ile içerik üreticileri kazançlarına kazanç katacak.

Teknoloji 21.01.2022 - 15:30 21.01.2022 - 15:30 Büşra Uluşen

Sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan TikTok için yeni bir döneme giriliyor. Daha önce Instagram için alınan ücretli abonelik sistemini test etmeye başlamıştı. Bu özellik ile içerik üreticilerinin aylık bazda abonelik ücreti belirleyerek platformda belirli abonelere özel hikayeler ve canlı yayınlar yapabileceği belirtidi. 

TİKTOK'TA ÜCRETLİ ABONELİK DÖNEMİ!

Instagram'ın test ettiği ücretli üyelik furyasına TikTok da katıldı. Ücretli abonelik sistemi üzerinde çalışamalar yaptığını belirten TikTok yetkilileri, bu özellik ile içerik üreticilerine özel bahşiş özelliğinin de bulunduğu uygulamada, ücretli abonelik özelliğinin yeni bir gelir sistemi oluşturacağını aktardı. 

tiktok

ÜCRETLİ SİSTEMDE ABONELERE ÖZEL YAYIN!

Ücretli abonelik özelliği TikTok'taki içerik üreticileri, kısıtlı sayıdaki abonelerine özel yayınlar açarak bu yayınlardan ek bir gelir elde edebilecek. Ayrıca ücretli abonelik ile TikTok'taki ''Sizin İçin'' algoritması devreye girerek, kullanıcıların takip etmedikleri kişilerin içeriklerine de erişebilmesine olanak sağlıyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@