Tiny House İle İmarsız Arazilerde Villa Konforunda Yaşam!

Pandemi döneminde emlak sektöründe yaygınlaşmaya başlayan tiny house küçük evler artık bir trend haline dönüştü. 

Emlak Haberleri 17.07.2021 - 03:00 17.07.2021 - 03:00 Engin Uzunoğlu

Dünya genelinde pandemi sürecinde insanlar doğa ile iç içe yaşama büyük bir önem vermeye başladılar. Emlak sektöründe de buna uygun çözümler üretildi. En yaygın çözüm ise tiny house küçük evler oldu. 

Uzmanlara göre dünya genelinde şehirleşmenin giderek aratacak ve 2030 yılında dünya nüfusunun yüzde 60'ına karşılık gelen 5 milyar insanın şehirlerde yaşayacak. Ancak pandemi doğa ile iç içe yaşamı hakim kılmaya başlayınca bu tez bir anlamda çürümüş oldu. 

EMLAK SEKTÖRÜNÜN PARLAYAN YILDIZI TİNY HOUSE KÜÇÜK EVLER

Şu anda insanlar ev ihtiyaçlarını kulübe, prefabrik ev, tiny house gibi alternatifler üzerinden gidermeye başladılar. Bu yönde talepler artınca tiny house üretimi yapan firmaların da sektördeki yıldızı parladı. 

VİLLA KONFORUNDA YAŞAM

Tiny House küçük ev üretimi yapan Hane House Kurucu Ortağı Abdullah Çakmanus bir değerlendirmede bulunarak, “Bill Gates ve Elkon Musk'ın küçük ev tercihleri dünya genelinde doğa içinde küçük metrekarelerde yaşamı bir emlak trendi haline dönüştürdü. 

Tiny house tipi evler doğaya zarar vermeyen, diğer canlıların yaşam alanlarını tehdit etmeyen mimari tasarımlardır. Bu evlerde insanlar villa konforu içerisinde küçük metrekarelerde yaşamlarını sürdürebiliyorlar.” dedi. 

tiny house küçük ev

İMARSIZ ARAZİLERE VE KURMA İMKANI

Uygun bütçe ile konforu satın alma imkanı sunduklarını söyleyen Abdullah Çakmanus, “Tiny house konsepti ile insanlara milyonlarca lira harcamadan sadeleştirilmiş bir villa yaşamını sunuyoruz. Üstelik tiny house küçük ev konseptinde arsa maliyeti de oldukça düşüyor. İmarsız arazilerde dahi, bu evleri kurabiliyoruz.

Kaliteyi ve şıklığı bir arada sunarak yeni yaşam alanları oluşturduğumuz tiny house küçük evlerle insanlar diledikleri gibi yaşayabilecekleri evlere sahip oluyorlar. Üstelik bu evlerin taşınabilir olması da bir başkja avantaj oluyor.” ifadelerini kullandı. 

2 AYDA TESLİM EDİLİYOR, 2 YIL GARANTİ VERİLİYOR

Müşterilere belirli garantileri de verdiklerini söyleyen Abdullah Çakmanus, “Tiny house içerisinde gereksiz olan ve kullanılmayan tek metrekare bile bulunmuyor. İnsanların ihtiyaçları ne ise ona para ödüyorlar. Tüm iklimlerde ve coğrafyalarda bu tiny house küçük evler kurulabilir. 

Bugün tiny house siparişi veren bir müşterimiz 2 ay sonra evini teslim alabilir. Böylelikle ev sahibi olmak için yıllarca beklemeye de gerek kalmıyor. Ayrıca 2 yıl da garanti veriyoruz. Bu anlamda da müşteriler kendilerini garanti altına alıyorlar.” şeklinde konuştu. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@