TİSVA Ev Hanımlarına 2019 Yılında 50 Milyon Liralık Kredi Dağıtacak!

Hiçbir geliri olmayan ev hanımlarının kendi işini kurmaları için ev hanımlarına mikro kredi desteği sağlayan TİSVA 2019 yılında 50 bin kadına kredi desteği sağlayacak.

EKONOMİ 12.12.2018 - 08:14 15.07.2021 - 00:18 SERHATMEDYA

Hiçbir geliri olmayan ev hanımlarının kendi işini kurmaları için ev hanımlarına mikro kredi desteği sağlayan TİSVA 2019 yılında 50 bin kadına kredi desteği sağlayacak.

TİSVA tarafından Graameen mikrofinans programı başarılı bir şekiled yürütülmeye devam ederken program ile 2018 yılında 33 bin mikrogirişimciye kredi desteği sağlandı. Dar gelirli kadınlara 2013 yılından bu yana 800 milyon liraya yakın mikrokredi desteği sağlandı. Kadınlara sağlanan mikrokredi destekleri ile ev hanımlarının kendi paralarını kazanmaları, ekonomiye katkıda bulunmaları ve ekonomik özgürlüklerini kazanmaları sağlanmış oldu. TİSVA Mikrokredi Vermeye Devam Edecek! Kadınlara mikro kredi desteğini 2019 yılında da sürdürmeye devam edecek olan Türkiye İsrafı Önleme Vakfı TİSVA yoksul kadınlara kredi veriyor. Verilen krediler kadınlar tarafından iş kurmak ve üretmek amacı ile kullanılıyor. Kadınlar kredilerinin taksitlerini belirlenen koşullarda ödüyorlar. Vakıf tarafından şimdiye kadar kullanılan kredilerin en önemli özelliği ise şimdiye kadar kullandırılan tüm kredilerin tam vaktinde geri ödemesi Yani kadınlar borçlarını kuruşu kuruşuna tam zamanında geri ödüyorlar ki bu da kadınların üretimdeki gücünü ve azmini gözler önüne seriyor. İlk yıl için bin lira mikro kredi verilen kadınlara kademeli olarak bu destek 5 bin liraya kadar çıkıyor. İş fikri olan dar gelirli kadınlara mikro kredi desteği ile kendi işlerini kurma fırsatı sunan TİSVA mikro kredi desteği ile 2019 yılında 50 bin kadına kredi verecek. Ev hanımlarına kredi desteği ile kadınların kendi ekonomik bağımsızlıklarını kazanmaları ve üretime destek olmaları amaçlanıyor. Emlak365.com 
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@