TJK'dan İş Garantili Kurs Duyurusu! Aylık 1000 TL Ödenecek

Türkiye Jokey Kulübü (TJK), iş garantili seyis kursları için duyuruyu yayımladı. Kursiyerlerin tüm masrafları TJK tarafından karşılanacak ve kursa katılanlara aylık 1000 TL burs ödemesi yapılacak.

Gündem 02.05.2022 - 23:13 02.05.2022 - 23:13 Gülşah Konuk Akın

Türkiye Jokey Kulübü (TJK) tarafından Karacabet Atçılık Eğitim Merkezi'nde Seyis başı- Çalıştırıcı Seyis kursu düzenleneceği duyuruldu. Kursiyerlere 3 ay ile 8 ay arasında eğitim verilecek ve kurs yatılı olacak. Kursa katılan tüm kursiyerlerin masraflarını Türkiye Jokey Kulübü karşılayacak. Kurs, Türkiye'de at bakımı kalitesinin yükseltilmesi amacıyla düzenleniyor. 

Seyisbaşı olacak kişiler, yarış atlarının sabah idmanının yaptırılması, bakımı, beslenmesi, gezintilerinin yaptırılması, yarış alanına götürülüp getirilmesinde görev alacak. Kursiyerler, Türkiye Jokey Kulübü tarafından İngiltere'de bulunan British Racing School'a gönderilerek burada at bakımı, binicilik eğitmenliği, eğitimi alan kişiler tarafından eğitim sürecine tabi tutulacak.

Seyislik kursu başvuruları 1 Mayıs 2022 tarihinde başladı ve 31 Mayıs 2022'ye kadar devam edecek. Başvurular hafta içi  İstanbul Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezine yapılacak.

Haftanın her günü başvuru yapmak isteyen adayların başvuruları Adana Hipodromu, Ankara Hipodromu, Antalya Hipodromu, Bursa Hipodromu, Bursa Karacabey Atçılık Eğitim Merkezi, Diyarbakır Hipodromu,  Elazığ Hipodromu, İstanbul Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi, İzmir Hipodromu, Kocaeli Hipodromu ve Şanlıurfa Hipodromu'ndan alınacak. 

KURSA BAŞVURU ŞARTLARI
En az ilkokul mezunu olmak ya da 12 yıllık zorunlu kademeli eğitimin 2 kademesini tamamlamış olmak, İkinci kademeyi bitirmiş adaylar için açık liseye kayıt yaptırmış olmak, seyis başı olarak görev yapmasına engel sağlık sorunu olmamak, başvurunun son günü itibariyle 16 yaşından küçük olmamak, 75 kilodan ağır olmamak, Türk vatandaşı olmak. Başvuru yapacak adaylardan başvuru formu, 2 adet vesikalık fotoğraf, kimlik kartı fotokopisi, diplomanın aslı ve onaylı sureti ile adli sicil belgesi isteniyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@