TL'ye Bir Destekte Devlet Bankalarından! 32 Günlük Vadeli Mevduat, İhtiyaç, Taşıt Kredisi Faiz Oranlarına Dolar Ayarı

Dolar kuru dalgalı seyretmeye devam ederken düşük faize dolar freni geldi. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank 32 günlük vadeli mevduat faizi oranları yükseldi, konut, ihtiyaç kredisi faizi düştü.

Finans 28.12.2021 - 09:14 28.12.2021 - 09:14 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan TL'ye destek paketi ile dolar kuru 18,36 liralık tarihi rekorunu gördükten sonra hızlı bir düşüş yaşamıştı. Dolar kuru 10 TL - 12 TL bandı aralığında sıkışık pozisyonda hareketlerini sürdürürken Türk Lirası için bir destek paketi de kamu bankaları tarafından açıklandı. 

Devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank müşterilerine uygulamış oldukları faiz oranlarını güncellerken TL mevduat hesabı açtırmak isteyen kişilere yönelik olarak uygulanan vadeli mevduat hesabı faiz oranları Türk Lirası'na destek amacı ile yükseltildi. Devlet bankaları konut kredisi ve ihtiyaç kredisi paketinde ise sınırlıda olsa faiz indirimi yaptı. Araba sahibi olmak isteyen kişiler için ise taşıt kredisi faiz oranları sabit tutuldu. 

DEVLET BANKALARI FAİZ GÜNCELLEDİ! TL DESTEK PAKETİ İLE 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI YÜKSELİŞE GEÇTİ 

Türk Lirası banka hesabı açmak isteyen kişiler ile parasını TL mevduatta tutan müşterilerine yönelik olarak kamu bankaları faiz güncelledi. Bir önce yapılan güncellemede düşürülen oranlar yeniden yükseltildi. Böylelikle parasını mevduat hesabında tutmak isteyen kişilere yönelik olarak yüksek faiz müjdesi geldi. 

kamu bankaları 32 günlük vadeli mevduat oranları

Ziraat Bankası 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 14.50 seviyesine, 

Halkbank 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 13,75 seviyesine, 

Vakıfbank Arı Hesabı ile 32 günlük vadeli mevduat faizi yüzde 16 seviyesine çekildi. 

ihtiyaç kredisi faiz oranı kamu bankaları 28 aralık

EN UYGUN İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKA HANGİSİ, EN DÜŞÜK KREDİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Devlet bankaları bir faiz güncellemesi de ihtiyaç kredisi paketinde yaptılar. Özel bankalarnı roket gibi uçurdukları ihtiyaç kredisi faiz oranı rakamında en uygun kredi veren bankalar kamu bankaları oldu. 

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1,63

Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.63 

Vakıfbank ihtiyaç kredisi faizi yüzde 1,55 olarak ilan edilirken en uygun kredi veren banka bu oran ile Vakıfbank oldu. 

kamu bankaları taşıt kredisi faiz oranları

ARABA SAHİBİ OLMAK İSTEYENLER İÇİN EN UYGUN ARAÇ KREDİSİ HANGİ BANKADA?

Kredi çekerek araba sahibi olmak isteyenler için en uygun kredi veren banka Vakıfbank olurken en düşük taşıt kredisi faiz oranı bu banka tarafından uygulanan yüzde 1.50 oranı oldu. Ziraat Bankası araç kredisi faiz oranı yüzde 1.59 olarak güncellenirken Halkank taşıt kredisi faiz oranı da aynı şekilde duyuruldu. 

devlet bankaları konut kredisi faiz oranları 28 aralık

SIFIR VE İKİNCİ EL KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ, DEVLET BANKALARININ KREDİ FAİZİ DÜŞTÜ MÜ?

Devlet bankaları Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi sonrası konut kredisi faizinde indirime gitmişti. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası en uygun konut kredisi veren bankalar olarak sıralanırken sıfır konut kredisi faiz oranı yüzde 1,20 ve ikinci el konut kredisi faiz oranı is eyüzde 1,29 olarak uygulanmaya devam ediyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@