TL'ye Destek, Dolara Darbede Son Nokta! 32 Günlük Vadeli Mevduat Faizi İle Bankaya Para Yatırana Çifte Maaş

Bankaların faiz oranları 20 Haziran 2022 Pazartesi günü itibari ile güncellendi. Kredi faiz oranları yanı sıra 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranlarında da yükseliş yaşandı. En yüksek faiz!

TL'ye Destek, Dolara Darbede Son Nokta! 32 Günlük Vadeli Mevduat Faizi İle Bankaya Para Yatırana Çifte Maaş

Dolar, Türk Lirası karşısında hızla değer kazanmaya devam ederken Merkez Bankası dolarizasyon riskine karşı yeni önlemler almaya devam ediyor. Politika faiz oranı sabit tutulsa da Kur Korumalı TL vadeli mevduat hesabı ve Gelire Endeksli Senet GES gibi farklı enstrümanlarla TL'ye destek sağlanırken bir destekte bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları ile sunuldu.

Bankada parası olanların yükselen kur sonrasında tekrar dolara dönüşlerinin önüne geçmek, yastık altı para birikimi olan vatandaşların dolar almak yerine bankaların mevduat hesaplarını tercih etmelerini sağlamak için 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları bir kere daha yükseltildi. Yapılan güncelleme ile bankada parası olanlara yattıkları yerden çifte maaş alma fırsatı sunulmuş oldu.

BANKADA PARASI OLANLARA GÜNDOĞDU! YAN GELİP YATTIKLARI YERDEN ÇİFT ASGARİ ÜCRET MAAŞI KAZANACAKLAR!

Mevduat faiz oranlarında yaşanan yükselişin etkisi ile bankada parası olanlar için tatlı para dönemi resmen başlamış oldu. Sahip olduğu nakit para birikimini bankaya yatıran kişilere yüksek faiz getirisi imkanı sunulurken bu da aylık faiz getirisi rakamının rekor kırmasını sağladı.

mevduat-faizi-rekor-kırdı-tatlı-para-dönemi-başladı

En yüksek faiz getirisi sağlayan banka üzerinden 500 bin liranın 32 günlük mevduat hesabı faiz getirisi resmen asgari ücret maaşının 2 katına çıktı. Bu da sahibi olduğu parasını bankaya yatıran bir kişinin hiç çalışmadan aylık 2 asgari ücret maaşı kadar faiz getirisi kazanması yani parasının yattığı yerden çifte maaş sağlaması anlamına geliyor.

en yüksek mevduat faizi-1

BANKALARIN 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANLARI LİSTESİ HAZİRAN 2022! EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKA HANGİSİ?

Bankalar vadeli mevduat hesabı faiz oranlarını yenilemeye devam ederken özellikle de hoş geldin faizi olarak tanımlanan ve ilk kez hesap açan kişilere uygulanan tanışma faizi yükseliş gösterdi. En yüksek faiz veren banka N Kolay Bono Hesabı olurken en yüksek vadeli mevduat hesabı faiz oranı ise yüzde 22 olarak gerçekleşti.

kamu bankası oranları 20 haziran

500.000 TL AYLIK NE KADAR FAİZ GETİRİR, ZİRAAT BANKASI, HALKBANK, VAKIFBANK 32 GÜNLÜK VADELİ MEVDUAT HESABI FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ GÜNCEL?

500 bin liranın aylık faiz getirisi en yüksek faiz veren banka üzerinden hesaplandığında 9 bin 162 TL olarak gerçekleşirken Ziraat Bankası vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 13,25, Halkbank vadeli mevduat hesabı faiz oranı yüzde 14.50 ve Vakıfbank vadeli mevduat hesabı faiz oranı ise yüzde 18,25 olarak uygulanıyor.