TMMOB ile Davalık Olan Tunç Soyer Sessizliğini Bozdu: Gereğini Yapacağız

TMMOB İKK tarafından emsal artışı içeren uygulama imar planı plan notunun durdurulması ve reddi için İBB ve Bayraklı Belediyesi için hukuki süreci başlattı. Tunç Soyer, davaya ilişkin açıklama yaptı.

Emlak Haberleri 12.01.2022 - 16:35 12.01.2022 - 16:35 Büşra Uluşen

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, TMMOB'un açtığı dava hakkında açıklama yaptı. 

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İzmir İl Koordinasyon Kurulu (İKK), Bayraklı Belediye Meclisi'nde alınan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nde onaylanan emsal artışı için hukuki süreç başlatıldı. 

TMMOB İKK, emsal artışı içeren uygulama imar planı notunun 'kamu faydasına, şehircilik ilkelerine uygun olmadığı, planlama bilimine, afetlere yönelik savunmasız bir kent oluşacağını ve kentsel sorunları arttıracağını' belirtti. 

TMMOB İKK, ilgili uygulamanın imar planı plan notunun sürdürülmesinin durdurulması ve reddi için Bayraklı Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne dava açıldı. 

emsal artış davası

İBB BAŞKANI TUNÇ SOYER KONUŞTU 

İzmir Büyükşehir Başkanı Tunç Soyer, TMMOB'un kendilerine dava açması hakkında konuşarak davada kendilerini savunacaklarını belirtti. Soyer, ''Bunu İzmir'in vicdanına havale ediyoruz. Biz gereğini yapacağız, savunmak için ne mümkünse yapacağız'' dedi. 

İBB Başkanı Tunç Soyer, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'nin emsal artışı için dava dilekçesine sunduğu gerekçeleri kabul etmediklerini ifade ederek ''Biz de o gerekçelerin tersini sunacağız'' şeklinde konuştu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@