TMO Bayram Müjdesi Verdi! Markette Kuyruğa Girmeyin, En Ucuz Ayçiçek Yağı PTT Üzerinden Kapınıza Teslim Edilecek

Bayram alışveriş yapmak isteyenlere, ayçiçek yağını stok yaptıracak dev indirim kampanyası açıklandı! Tarım Kredi 5 LT teneke ayçiçek yağı en ucuz satış fiyatı açıklandı. PTT AVM ayçiçek yağı fiyatı!

Finans 21.04.2022 - 09:55 21.04.2022 - 09:58 Gülcan Özer

Bu sene fiyatı en çok zamlanan ve mutfaklara ateş düşüren ürünler arasında ilk sıralarda ayçiçek yağı fiyatları gelmişti. İlk olarak 2021 senesinin son çeyreğinde dolar kurunda yaşanan sert yükseliş döneminde zam yağmuruna tutulan yağ fiyatları şok etkisi yaratmıştı.

Tam yağ fiyatlarında normalleşme ve düşüş yaşanmaya başlanırken bu seferde ayçiçek yağına Rusya ile Ukrayna arasında patlak veren savaş nedeni ile zam yağmuru yaşanmıştı. Rusya'nın Türkiye'ye ait yağ dolu gemileri limanda tuttuğu ve büyük bir yağ kıtlığı yaşanacağı haberleri ile vatandaş marketlere hücum etmiş, adeta raflar yağmalanmıştı. 

YÜKSELEN AYÇİÇEK YAĞI FİYATLARINA DEVLET MÜDAHALESİ: TARIM KREDİ SAHAYA İNDİ, YAĞ FİYATLARI DÜŞTÜ! 

Çıkan haberler üzerine vatandaşların marketlere hücum etmesi ile 5 aylık yağ satışının marketler tarafından 3 gün içerisinde hafta sonu yapıldığı açıklanırken satış fiyatları bazı marketlerde 1 günde 30 - 40 TL zam görmüştü. Yapılan peş peşe açıklamalara rağmen vatandaşın ayçiçek yağını stok yapmaya devam etmesi ile fiyatlar daha da şişmişti.

yağ fyiatları ne zaman düşer

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Rusya Devlet Başkanı Putin ile yaptığı görüşmeler sonrasında tankerlerin limanlardan çıkış yapması ile fiyatlar yeniden düşüşe geçse de yine de eski seviyesini görmemişti. Bunun üzerine Ticaret Bakanlığı marketlerde büyük stok denetimleri yapacağını duyurmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'da stok yapan firmalara ağır cezalar verileceğini açıklamıştı. Stok denetimlerinin etkisi ile raflar yeniden yağa kavuşurken fiyatlar 150 TL - 200 TL civarına gerilemişti. 

tmo yağ fiyatı

EN UCUZ AYÇİÇEK YAĞI HANGİ MARKETTE DİYE SORANLARA TARIM KREDİ VE PTT AVM KAMPANYASI! 

Ayçiçek yağında ucuzluğun adresi Tarım Kredi Kooperatif Marketleri oldu. TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal yapmış olduğu açıklamasında "Kendi satış noktalarımız, Tarım Kredi Kooperatif Marketler ve PttAVM.com üzerinden 5 litrelik Ayçiçek yağını 129 liradan satışa sunduk. Amacımız piyasadaki yağ fiyatlarının aşağıya çekilmesiydi ki şimdiden 5 litrelik yağlar 150-160 liralara geriledi" diyerek yağ fiyatını 129 TL olarak belirlediklerini açıkladı. 

Üstelik PTT AVM üzerinden teneke ayçiçek yağı siparişi veren kişilere almış oldukları yağ istedikleri adrese kapıya kadar teslim olarak satılacak. Siparişler PTT AVM üzerinden alınırken isteyen kişiler stok buldukları Tarım Kredi Marketlerden de yağ alışverişi yapabilecek. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@