TMSF Eskişehir Yunus Emre Termik Santrali İçin Satışa Çıktı

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, yapmış olduğu açıklama ile 1.4 milyon lira bedelle Eskişehir'de bulunan Yunus Emre Termik Santrali'ni satışa çıkardıklarını duyurdu.

Gündem 08.01.2019 - 22:30 15.07.2021 - 00:18 Serhat Karaman

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, yapmış olduğu açıklama ile 1.4 milyon lira bedelle Eskişehir'de bulunan Yunus Emre Termik Santrali'ni satışa çıkardıklarını duyurdu.

Söz konusu termik santral 30 Ocak 2019 tarihinde toplam 1.4 milyon bedelle satışa sunulacak. Eskişehir Termik Santrali 2016 senesinin Eylül ayında Gaziantep Sulh Ceza Mahkemesi tarafından TMSF'ye devredilmişti. TMSF'den Satılık Termik Santral! TMSF Başkanı Gülal yapmış olduğu açıklama ile termik santralli satışa çıkaracaklarını duyurarak "Burası 2 yıldır TMSF kayyumunda yönetiliyor. Türkiye'nin önemli termik santrallerinden bir tanesi. 792 personelimiz var ve biz burayı milli ekonomiye kazandırmak adına 30 Ocak itibariyle satışını planlıyoruz. 1,4 milyar TL bedelle ihaleye çıkacağız.Bu süreçte de tüm yatırımcı arkadaşlarımızı bu ihaleye davet ediyoruz. Santral sadece Eskişehir üzerinde değil, ülkemiz için önemli bir tesis. Dolayısıyla bunu devraldığımız günden itibaren milli ekonomiye kazandırmanın hesapları içerisindeydik. İnşallah iyi bir satış rakamıyla bunu milli ekonomiye kazandırmak istiyoruz.Bu ay sonu itibariyle 1,4 milyar TL üzerinden ihaleye çıkacağız. Talipliler var. 6 kişi var. 2 tanesi dosya almış vaziyette. Biraz daha vaktimiz var. İnşallah bunu milli ekonomiye kazandırmak istiyoruz. Burası önemli bir tesis. Gayri faal bir tesis. Biz burada istihdamı korumak adına 2 yıldır inanılmaz bir mücadele veriyoruz.Arkadaşların istihdamından bir sorun olmasın diye santral çalışmadığı halde kömür çıkarmaya devam ediyoruz. Şimdiye kadar da arkadaşlarımızın birikmiş bir alacağı söz konusu değil." diyerek satışın detaylarını açıkladı.Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@