Toç Bir-Sen 3600 Ek Gösterge Düzenlemesinin Tüm Memurları Kapsamasını Talep Etti

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk, 3600 ek gösterge düzenlemesinin tüm memurları kapsamasını talep ederek belirli unvanlarda düzenleme yapılmasının sorunları beraberinde getireceğini açıkladı.

Gündem 26.04.2022 - 15:22 26.04.2022 - 15:22 Gülşah Konuk Akın

Toç Bir-Sen Genel Başkanı Hüseyin Öztürk,3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Tüm memurların düzenlemeden yararlanması gerektiğini söyleyen Öztürk, belirli hizmet kollarında geçerli olacak düzenlemenin sorunları çözmeyeceğini hatta beraberinde başka sorunlar da getireceğini açıkladı. Ayrıca yazılı açıklamasında 6.Dönem Toplu Sözleşmede imza attıkları karar gereğince 3600 ek gösterge düzenlemesinin yeni mağduriyetlere ve kayıplarına sebebiyet vermemesi gerektiğini vurguladı.

3600-5

3600 EK GÖSTERGESİ OLANLARIN GÖSTERGELERİ ARTMALI
Tüm memurları kapsayan düzenleme olması gerektiğini vurgulayan Hüseyin Öztürk, ek göstergesi olmayan çalışanların da ek göstergesi olmasını sağlayan, 3600 ek göstergeye sahip çalışanların göstergelerine arttıran bir düzenleme gerektiğini söyledi. Öztürk: Tarım-Orman çalışanlarının yetkili sendikası ve temsilcisi olarak sadece ek gösterge rakamlarında yapılacak düzenleme ile yetinilmemesi gerektiğini, emeklilik maaşları ve ikramiyelerine doğrudan etki eden diğer unsurların da yeniden düzenlenerek buradaki adaletsizliğin de giderilmesi gerektiğini düşünüyoruz." dedi.

3600ek

TÜM TARAFLARI MEMNUN EDECEK BİR DÜZENLEME BEKLİYORUZ
Bazı hizmet kollarını kapsayacak şekilde yapılacak ek gösterge düzenlemesinin hali hazırda devam eden ek gösterge sorunlarını çözmeyeceğini söyleyen Öztürk, aksine bu gibi bir düzenleme yapılması durumunda yeni sorunların da gündeme geleceğini söyledi. Tüm kamu çalışanlarına emekli ikramiyesi ve emekli maaşı konularında iyileştirme sağlayacak bir düzenleme olmalı diyerek sözleşmeli kamu çalışanlarının kadroya geçmeye beklediğini, sözleşmeli personellerin çalıştıkları süreye bakılmadan kadroya geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Kamuda çalışan sözleşmeli personellere kadro verildikten sonra da sözleşmeli personel istihdamının kaldırılması gerektiğini belirtti.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@