TOGG Fabrika İnşaatı Son Durum: Gemlik Tesisi Fabrikası Ne Zaman Açılacak?

Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'un üretileceği dev üretim üssünde çalışmalar hız kesmeden sürüyor. TOGG fabrikası Gemlik tesisi inşaatı için son durum canlı yayın videosu yayımlandı!

Emlak Haberleri 22.02.2022 - 11:07 22.02.2022 - 11:07 Gülcan Özer

İlk yerli otomobilin üretileceği ve banttan indirildiği anda tarihe geçecek olan TOGG fabrikası inşaatı tüm hızı ile sürüyor. Türkiye'nin ilk yerli otomobil markası olması nedeni ile büyük bir heyecanla tüm Türkiye tarafından yakından takip edilen dev projede ilk olarak yerli otomobil fabrikası için inşaata başlanmıştı. 

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu TOGG tarafından sosyal medya hesabı üzerinden yayımlanan son video ile beraber inşaatta son durum hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Dev fabrikada çalışmaların planlanan program dahilinde hız kesmeden devam ettiği belirtildi. 

YERLİ OTOMOBİL TOGG FABRİKASI İNŞAATI NE ZAMAN TAMAMLANACAK?

Yerli otomobil fabrikası hakkında açıklama yapan TOGG "Boya Binası yüzde 88’i bitirildi. Boya tankları ve fırınlarının kurulumları tamamlandı. 19 bin 416 metre elektrik kablosu döşendi. 21 bin 789 metre boru hattı döşendi. Gövde Binası yüzde 76’sı bitirildi. Üretim hattı robotlarının yerleştirilmesine başlandı.8 bin 893 metre elektrik kablosu döşendi. 37 bin 453 metre boru hattı döşendi. Montaj Binası yüzde 79’u bitirildi. Üretim hattı robotlarının yerleştirilmesine başlandı. 12 bin 832 metre elektrik kablosu döşendi. 27 bin 386 metre boru hattı döşendi" ifadelerine yer vererek inşaatın son durumunu duyurdu.

Bu sene Haziran ayına kadar inşaatın tamamlanması ve Ağustos ayı itibari ile ise fabrikada üretim için tüm koşulların hazır hale getirilmesi planlanıyor.

TOGG FABRİKASI GEMLİK ÜRETİM ÜSSÜ CANLI YAYIN: İNŞAATTA SON DURUM NE?

TOGG Gemlik tesisi üretim üssü için çalışmalar tüm hızı ile devam ederken ilk yerli aracın banttan indirileceği tarih heyecanla bekleniyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@