TOGG Satış Fiyatı Gündeme Bomba Gibi Düştü! SUV Almak İsteyenlere Bu Fiyata Peynir Ekmek Gibi Yok Satar

Yerli otomobil TOGG için geri sayım devam ederken TOGG'un fiyatı için ilk rakamlar gelmeye devam ediyor. Türk arabası TOGG fiyatı ne kadar, kaç TL olacak, ne zaman çıkacak, satışa sunulacak?

Finans 11.03.2022 - 20:30 11.03.2022 - 20:32 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan "babayiğit aranıyor" çağrısı ile düğmeye basılan Türkiye'nin ilk yerli ve milli otomobil markası TOGG için çalışmalar başlamıştı. Yerli araba fabrikası büyük bir hızla yükselmeye devam ederken gündemde en çok konuşulan konuların başında ise yerli otomobilin fiyatı yer alıyordu. 

Sıfır araç almak isteyen kişiler tarafından da büyük bir merakla beklenen TOGG yerli otomobil modelinde ilk aracın banttan ineceği tarih kadar satılacağı fiyatta merak ediliyordu. TOGG yerli otomobil fabrikası için çalışmalar planlandığı program dahilinde devam ederken fiyat konusunda ise ilk rakamlar basına sızdırıldı. 

YERLİ OTOMOBİL TOGG NE ZAMAN BANTTAN İNECECEK?

Türkiye'nin ilk yerli otomobil markası olması nedeni ile tüm kamuoyu tarafından yakından takip edilen Yerli Otomobil TOGG fabrikası inşaatında son durum hakkında yayımlanan videoda çalışmaların tamamlanmak üzere olduğu müjdesi verilmişti. Planlanan doğrultuda devam eden çalışmaların sonucunda yerli otomobilde ilk aracın en geç 2023 yıl sonuna kadar banttan indirilmesi planlanıyor. 

togg satış fiyatı

Şık görüntüsü, elektrikli motor gücüne sahip olarak üretilmesi ve sunmuş olduğu donanım özellikleri ile SUV piyasasını sallaması beklenen modelde en çok merak edilen konulardan biride aracın satış fiyatı olarak öne çıkmıştı. 

togg satış fiyatı 4

YERLİ OTOMOBİL TOGG FİYATI NE KADAR, KAÇ TL, DOLAR OLACAK?

TOGG satış fiyatı için bir süre sonra ortaya atılan maliyetinin 40 bin Euro olduğu haberleri gündeme bomba gibi düşmüştü. TOGG CEO'su tarafından yapılan açıklamada ise modelin satış fiyatı için içten yanmalı bir SUV fiyatı ile eşdeğer olacağı ifadesine yer verilmişti. 

togg satış fiyatı 2

TOGG ile aynı statüde yer alan benzer donanım paketine sahip olan SUV araçların satış fiyatlarının en düşük 800 bin TL fiyatından başladığı belirtilirken TOGG yerli otomobil fiyatı için 1 milyon TL altı ve 800 Bin TL üzeri bir rakamın belirleneceği iddia edildi. 

togg satış fiyatı 3

Bu fiyat ile yerli otomobilin peynir ekmek gibi satılacağı, çünkü bu donanım paketine sahip olan araçların satış fiyatlarının çok yüksek olduğu belirtiliyor.

TOGG FABRİKASI SON DURUM! YERLİ OTOMOBİL FABRİKASI BİTTİ Mİ, NE ZAMAN TAMAMLANACAK?

Yerli otomobilin banttan ineceği ilk tarih belediyeler tarafından da beklenirken makam aracı alacak resmi kurumların TOGG alacakları belirtiliyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@