TOGG Satış Fiyatına İlişkin İpucu! Herkes Ulaşabilecek

Yerli araç TOGG için yeni açıklamalar geldi Hem yürütülen çalışmalar hemde merak edilen konulara dair CEO Gürcan Karakaş kamuoyunu aydınlattı.

Gündem 22.11.2021 - 11:06 22.11.2021 - 11:06 Mustafa KARAGÖZ

Türkiye'nin ilk yerli aracı olacak TOGG için gözler üretim aşamasında, Hem araç için seri üretimin başlaması hemde ilk araçların satışa çıkması bekleniyor. Vatandaşların merak ettiği soru ise söz konusu araç için belirlenecek fiyatlar. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO'su M. Gürcan Karakaş bu konuda açıklamarlarda bulundu. 

TOGG FİYATINA İLİŞKİN AÇIKLAMA CEO'DAN GELDİ

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO'su M. Gürcan Karakaş, yapmış olduğu konuşmasında araca dair bilgi verdi. Aracın seri üretim tarihi yaklaştıkça, yollara çıkma süresi için zaman daraldıkça vatandaşlar araca ulaşım detaylarını merak ediyorlar. Gürcan Karakaş Yeni Şafak'a açıklamalarda bulunarak detayları paylaştı. Karakaş konuşmasının başında söz konusu araçlara herkesin ulaşabileceğini söyledi.

Fiyat Açıklaması

Fiyat konusunda yoğun bir çalışma süreci yaşandığını ifade eden Karakaş şu ifadeleri kullandı. "Çözüm ortaklarımız ve ekibimiz 1,5 yıldır fiyat konusunu tartışıyoruz. Bizim fiyatlandırmamız 2022'nin sonu 2023'ü başında içten yanmalı bir C-SUV'un fiyatına göre rekabetçi olacak. Fiyatı o zamanki koşullar belirleyecek."

İlk Siparişler

Merak edilen bir soru ise ilk siparişler konusunda olmuştu. Gülcan Karakaş ilk siparişler için satışların herkese açık olacağını söyledi. Kamunun 30 bin araçlık bir siparişi olduğunu hatırlatan Karakaş "Adetsel olarak baktığımızda ise kamunun bizden 15 yılda 30 bin adet alımına yönelik bir anlaşması var. Bunu ilk etapta bir yığın şeklinde alacaklarını düşünmüyorum. Zaten onlar da istemez. Dolayısıyla ilk üreteceğimiz araçlara herkese ulaşacak." dedi. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO'su M. Gürcan Karakaş belirlenen hedefin 2030 yılına kadar bir milyon araç olduğunu söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@