TOGG'un Rakibi BMW iX xDrive40 Model Elektrikli Otomobilin Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'a rakip olan BMW'nin iX xDrive40 model elektrikli otomobilinin Türkiye satış fiyatı belli oldu.

TOGG'un Rakibi BMW iX xDrive40 Model Elektrikli Otomobilin Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

Dünyada otomobil sektörü artık yeni nesil olarak adlandırılan elektrikli otomobillere yönelmeye başladılar. Dev otomobil üreticisi firmalar elektrikli otomobiller ile yollarda yer almaya başladılar. Türkiye'de de yaygınlaşmaya başlayan elektrikli otomobillere ciddi bir ilgi bulunuyor.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından da üretilecek yerli otomobil TOGG'un da elektrikli otomobil olacak olması bu yöndeki ilgiyi oldukça arttırdı. Elektrikli otomobiller arasında çok büyük bir rekabet daha şimdiden başladı. Bu rekabetin içerisinde 2022 yılının sonunda TOGG da yerini alacak.

TOGG'UN RAKİBİ TÜRKİYE'DE SATIŞA ÇIKIYOR

TOGG için üretim hazırlıkları devam ederken Türkiye'de elektrikli otomobillerin girişleri yapılmaya devam ediliyor. TOGG'a rakip olduğu söyleyenen bir elektrikli otomobil için önemli bir açıklama yapıldı. Alman devi BMW'nin elektrikli otomobili olan iX xDrive40 için Türkiye'de ön sipariş süreci başlatıldı.

bmw iX xDrive40

TÜRKİYE FİYATI AÇIKLANDI

BMW'nin Türkiye distribütörü olan Borusan Otomotiv bir açıklama yaparak BMW iX xDrive40 model elektrikli otomobilin Türkiye satış fiyatını açıkladı. Buna göre bu araç Türkiye'de 1 Milyon 632 Bin 300 TL'den satılacak. Oldukça nitelikli bir otomobil olan BMW iX xDrive40 için şimdiden çok sayıda ön sipariş alındığı bildirildi.

100 KM'YE 6,1 SANİYEDE ÇIKIYOR

BMW iX xDrive40 için teknik özellikler ile alakalı olarak da kapsamlı bir açıklama yapıldı. Buna göre aracın ön ve arka akslarında elektrik motorları yer alıyor. Bu motorlarla 326 beygir güç ve 630 Nm tork üreten BMW iX xDrive40, 0'dan 100 km hıza sadece 6,1 saniyede ulaşıyor.

bmw elektrikli otomobil

10 DAKİKALIK ŞARJLA 100 KM YOL GİDİYOR

Şarj konusunda da BMW iX xDrive40 için gelişmiş özellikler bulunuyor. WLTP normlarına göre tam şarj ile bu otomobil 425 km yol gidebiliyor. Yüksek güçlü ev dışı şarj istasyonlarında 10 dakika şarj olan BMW iX xDrive40 bu şarj ile 100 km mesafe yol gidebiliyor. Bataryanın tam dolumu ise 40 dakikada gerçekleşiyor.

BMW iX xDrive40 model elektrikli otomobilde yeni nesil BMW işletim sistemi kullanıldı. Seri üretim araçlarda ilk defa kullanılan 12.3 ve 14.9 inçlik kombine kavisli ekran iç görünüme ayrı bir şıklık katıyor.

SONRAKİ HABER