TOKİ 11 İlde Ucuz Konut Satışına Başlıyor! İstanbul'da 120 Ay Vade Ve 1.882 TL Taksitle Ev Sahibi Olabilirsiniz!

TOKİ tarafından vatandaşlara ucuz konut fırsatları verilmeye 2022'de de devam ediliyor. Türkiye'nin 11 şehrinde vatandaşlar TOKİ'den ucuz fiyat, uzun vade ve düşük taksitle ev satın alabiliyorlar.

Toki 01.01.2022 - 19:44 01.01.2022 - 19:44 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de vatandaşlar barınma ihtiyaçlarını karşılamak için her ay kira ödemek külfetinden kurtulabilmek amacıyla konut satın almak istiyorlar. Ancak pahalılaşan hayat neticesinde konut fiyatları da rekor seviyelere çıktı. Emlak piyasasında şu andaki fiyatlarla ücretli çalışanların ev satın almaları neredeyse imkansız hale geldi. Bu durumda da devreye ucuz konut fırsatları giriyor ama onlar da oldukça zor bulunabiliyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından dar ve orta gelirli vatandaşlara uygun maliyetlerle ev satılabiliyor. 

TOKİ UCUZ KONUTTA SEKTÖR HALİNE GELDİ

TOKİ tarafından üretimi yapılan evlerin vatandaşlara satılması uygun fiyatlarla konut satın almak isteyenler için bulunmaz bir fırsat oluyor. TOK'nin bu konut üretiminde arsa maliyetlerini düşürüp uygun fiyatla konut üretimi yapması ev fiyatlarının oldukça düşürüyor. Buna bir de TOKİ'nin kamu kuruluşu olmasının da eklenmesiyle ödeme kolaylıkları sağlanması da eklenince adeta farklı bir sektör oluşturulmuş oldu. TOKİ piyasanın yarı fiyatına ev satışı yaparak vatandaşların kolay bir biçimde ev sahibi olmalarına aracılık ediyor.

TOKİ HANGİ ŞEHİRLERDE KONUT SATIYOR

TOKİ tarafından satışa çıkarılan konutlar kurumun resmi internet sitesi üzerinde yayınlanan ilanlarla kamuoyuna duyuruluyor. Şu anda yayınlanan ilanlara göre TOKİ 11 ayrı şehirde konut satışı yapıyor. Bu konutlar ucuz fiyat, uzun vade ve düşük taksitle satılırken vatandaşlarca da büyük ilgi görüyor. TOKİ'den verilen bilgilere göre şu anda, İstanbul, Konya, Sakarya, Adana, Antalya, Bayburt, Denizli, Giresun, Sıparta, Kilis ve Erzurum'da konut satışı yapılmayua devam ediliyor.

TOKİ'DEN SAKARYA'DA 2+1 VE 3+1 KONUT SATIŞI

TOKİ tarafından yayınlanan konut satış ilanına göre Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde Korucuk Mahallesi'nde yapılan konut projesinde 200 adet 2+1, 93 adet 3+1 konut satışa çıkarıldı. TOKİ 2+1 konutları için fiyatların 249 Bin TL'den başlayıp 329 Bin TL'ye kadar çıktığını duyurdu. 3+1 evlerin fiyatlarının ise 271 Bin TL ile 402 Bin TL arasında değiştiği bildirildi.

toki sakarya konut satışı

TOKİ ödeme bilgilerini de paylaştı. Buna göre 2+1 evler için yüzde 10 peşinat ödemesi yapan vatandaşlara 180 ay vade imkanı veriliyor. Bu vade imkanını değerlendirenler ayda 1.248 TL'den başlayan taksitlerle ev sahibi olabiliyorlar. 

3+1 evler ile alakalı olarak da TOKİ ödeme bilgilerini duyurdu. Yüzde 10 peşinat ödemesi yaparak 180 ay vad eimkanı elde etme fırsatı bu evler için de geçerli. Bu şartlarda 3+1 ev satın almak isteyenlerin ödemeleri gereken taksitlerin 1.355 TL'den başladığı bildirildi.

İSTANBUL'DA 1.882 TL TAKSİTLE EV SATILIYOR

TOKİ'nin konut satışı yaptığı bir diğer il de İstanbul oldu. Başakşehir Kayabaşı'nda yapılan konut projesinde 138 adet 1+1 ev satışa çıkarıldı. 

toki istanbul konut satışı

Verilen bilgilere göre bu evlerin fiyatları 376 Bin TL ile 476 Bin TL arasında değişiyor. 

Yüzde 25 peşinat ödemesi yapanlar 96 ay vadeli olarak 2.940 TL'den başlayan taksitlerle bu evleri satın alabiliyorlar. Bu evler için bir taksit seçeneği daha vatandaşlara verildi. Buna göre de yüzde 40 peşinat ödemesi yapanlar 120 ay vade imkanını kullanarak ayda 1.882 TL taksitle İstanbul'dan ev sahibi olabiliyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@