TOKİ 118 Bin Liraya Hemen Teslim 106 Metrekare 3+1 Sıfır Daire Satıyor!

TOKİ Aralık ayı Türkiye Geneli Açık Satış Listesi ilanları yayımlandı. Yayımlanan ilanlarla ucuz fiyatlı sıfır konut satışları açıklandı. TOKİ ucuz konut başvurusu 2021 için son fırsat ilanları!

Toki 08.12.2021 - 09:42 08.12.2021 - 09:42 Gülcan Özer

Yükselen konut fiyatları nedeniyle ev sahibi olmak giderek zorlaşırken özellikle de alt gelir grubu vatandaşlar için kira öder gibi ev sahibi olmak imkansız hale geldi.  Konut kredisi faiz oranlarının ev fiyatlarındaki artış ile yarışmaya başlaması sonrası dar gelirli vatandaşların tek ev sahibi olma umudu ise TOKİ olarak öne çıktı. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından merakla beklenen Aralık ayı satış ilanları yayımlandı. Yayımlanan ilanlarda dar gelirli vatandaşlara yönelik farklı illerde yer alan 15 projede yer alan 100'lerce konut satışa sunuldu. 

106 M2 3+1 SIFIR DAİRE TOKİ TARAFINDAN 592 TL TAKSİTLE SATIŞA SUNULDU! 

180 ay taksitle ev sahibi olma imkanı sunan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ taksitle ev satışlarına tüm hızı ile devam ediyor. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlere kiradan bile daha ucuz taksitlerle ev sahibi olma imkanı sunulurken peşinat tutarı da düşük tutuldu. 

TOKİ tarafından satışa sunulan konutlarda en düşük peşinat tutarı 11 bin 855 TL ve en düşük aylık taksit tutarı ise 592,79 TL olarak ilan edildi. TOKİ'den ev sahibi olmak isteyen kişiler için ise en düşük konut satış fiyatı 106 m2 büyüklüğe sahip olan 3+1 daire için belirlenen 118 bin 558 TL olarak ilan edildi. 

toki erzrumu konut satış ilanı

TOKİ Erzurum Aşkale konut projesi için yayımlanan satış ilanında yüzde 10 peşinatla ev sahibi olma imkanı sunulurken aynı projedeki en yüksek dairenin satış fiyatı ise 141 bin 690 TL olarak ilan edildi. 

toki hemen teslim konut satışı

Bu projeye özel olarak konutlar teslimli olarak satılırken ev almaya hak kazanan kişiler satın aldıkları eve hemen taşınabilecekler. Yine bu projeye özel olarak TOKİ tarafından "Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları" şartı da kaldırıldı. Bu projeye özel olarak ev sahibi olan kişiler de konut almak için başvuru yapabilecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@