TOKİ 142 iş yeri ve 17 konutu satışa çıkarttı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Turyap aracılığı ile farklı illerde açık arttırma yöntemi ile işyeri ve konutları satışa sunuyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Turyap’ın desteği ile 16 ilde 142 iş yeri ve 9 ilde 17 konutu açık artırma yöntemiyle satışa çıkarttı.

Turyap’ın yapmış olduğu açıklamaya göre; 159 gayrimenkulün toplam liste bedeli 41 milyon 500 bin lira oldu. Konutların fiyatı 79 bin liradan başlıyor, iş yerlerinin fiyatı ise 35 bin liradan başlıyor.

142 iş yerinin satıldığı bölgeler arasında; Adıyaman, Aksaray, Bolu, Diyarbakır, Erzincan, Giresun, Hatay, İstanbul, İzmir, Karaman, Kocaeli, Rize, Sakarya, Sivas, Yozgat ve Zonguldak yer alıyor. Satışa sunulan gayrimenkullere, yüzde 25 peşin olmak üzere 120 ay da vade seçeneği ile sahip olunabilecek.

Sunulan konutlar ise yüzde 12’den başlayan peşinat seçeneği ve 180 aya kadar vadelendirilerek alınabilecek. Satışa sunulan konutlar arasında; Adana, Afyon, Çorum, Gaziantep, Kayseri, Kırıkkale, Malatya, Sivas ve Trabzon yer alıyor.

TOKİ tarafından konut yaşam alanları içinde konumlanan iki alışveriş merkezi, yüzde 25 peşin ve 120 ay taksitle satışa çıkan gayrimenkuller arasında öne çıkıyor.

Rize Merkez Hamamderesi, 759 konutun yer aldığı kentsel dönüşüm alanına sahip. 759 konutun yer aldığı kentsel dönüşüm alanında, 23 bölümden oluşan ve 4 bin 800 metrekare kapalı alanı bulunan AVM, 14 milyon 815 bin lira liste fiyatı ile satışa sunuldu.

Karaman Doğukışla Vadisi 1. Etap’ta 416 konutun bulunduğu kentsel dönüşüm alanında 33 bağımsız bölümlü ve 4 bin 688 metrekare kapalı alana sahip AVM ise toplamda 8 milyon 366 bin lira liste fiyatı ile satışa çıktı.

Rize’de bulunan AVM’ye ise toplu teklif alınacak.

Karaman’da bulunan AVM için de 33 bağımsız bölüme ayrı ayrı veya toplu teklif verilebilecek.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Turyap aracılığıyla açık arttırma, 15 Ağustos’ta saat 14.00’te, TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezi ile İstanbul Şişli Radisson Blue Hotel’de gerçekleştirilecek.


Katkıda Bulunun