TOKİ 193 Bin Liraya Sıfır Konut Satıyor, 13 Fırsat Projesi! İlk Başvuran Alacak, Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olacak

TOKİ Kasım ayı Türkiye Geneli Açık Satış Listesi 2021 yayımlandı. Yeni liste ile 13 ile TOKİ Piyangosu vurdu. Aylık 658 liradan başlayan taksitlerle kira öder gibi ev sahibi yapacak TOKİ projeleri!

Toki 08.11.2021 - 09:10 08.11.2021 - 09:22 Gülcan Özer

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de konut fiyatları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken yaşanan yükseliş özellikle de kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşları zor durumda bıraktı. Yükselen konut fiyatları ve kredi faiz oranları sonrasında alt gelir grubunun en büyük ev umudu TOKİ olarak öne çıktı. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesine dahil edilen Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ bu adımın ardından daha ağırlıklı olarak sosyal konut projelerine yönelmişti. İlk olarak 2019 yılında 50 bin sosyal konut projesinde başvuruları kabul eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ 2020 yılında ise 100 bin sosyal konut üretimi için vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşmıştı. 

TOKİ TÜRKİYE GENELİ AÇIK SATIŞ LİSTESİ KASIM 2021 YAYIMLANDI! 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yayımlanan yeni liste kapsamında Kasım ayı satış listesi belirlenmiş oldu. Yayımlanan listeye göre 13 konut projesi için başvuru süreci devam ediyor. 

toki satış listesi kasım 2021 1

toki satış listesi kasım 2021 2

toik satış listesi kasım 2021 3

AYLIK 658 LİRADAN BAŞLAYAN TAKSİTLERLE EV SAHİBİ OLMA İMKANI SUNULDU! 

Yayımlanan projelerde yer alan konut fiyatları da dikkat çekti. TOKİ alt gelir grubu konut projelerinde hem düşük peşinat hem de düşük aylık taksit imkanı sunarken Bu kapsamda Sivas Merkez Yenimahalle Konut Projesinde satışa sunulan konutlar için 240 ay vadeli konut kredisiz taksitle ev sahibi olma imkanı sunuldu. 240 ay taksitle konut sahibi olmak isteyen kişiler için en düşük aylık taksit tutarı ise 658 TL olarak belirlendi. 

toki sivas konut fiyatları

TOKİ 193 BİN LİRAYA 2+1 SIFIR DAİRE SATIYOR! 

TOKİ Kasım ayı satış ilanları arasınde yer alan Bartın Merkez Dallıca konut projesi için en düşük konut fiyatı ise 193 bin TL olarak ilanda yerini aldı. Yüzde 12 peşinat ile ev sahibi olma imkanı sunulan proje kapsamında 23 bin 168 TL peşinat ve 943,89 TL aylık taksit imkanı bulunuyor. 

toki en düşük konut fiyatı listesi

TOKİ'DEN NASIL EV SAHİBİ OLUNUR, EV ALINIR?

TOKİ tarafından satışa sunulan tüm konutlar kurumun resmi internet sitesi olan TOKİ GOV TR üzerinden ilan edilmekte olup her ilanın yanında yer alan detay butonu ile konutlar için başvuru tarihi, son başvuru tarihi ve başvuru yapılacak banka bilgileri yer almaktadır. TOKİ konut satışı başvuruları belirlenen Ziraat Bankası ve Halkbank şubeleri üzerinden yapılmaktadır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@