TOKİ 565 Liradan Başlayan Taksitlerle 132 Konutu Satışa Çıkardı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ yeni konut projeleri için satış duyurularını yapmaya devam ediyor. Dar gelirli ailelerin umut ışığı olan TOKİ alt gelir grubu konut projeleri için yeni 132 konut satışı müjdesi verdi. 

Emlak Haberleri 08.05.2018 - 14:19 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ yeni konut projeleri için satış duyurularını yapmaya devam ediyor. Dar gelirli ailelerin umut ışığı olan TOKİ alt gelir grubu konut projeleri için yeni 132 konut satışı müjdesi verdi. 

TOKİ Kentsel Dönüşüm Projesi İle Konut Üretecek Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yapılan satış duyurusu ile beraber TOKİ Muş Merkez Kale Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 132 adet konutun satılacağı duyuruldu. 3+1 daire tipine sahip olan konutlar için başvurular 8 Mayıs 2018 tarihinde başlayacak ve 29 Haziran 2018 tarihinde sona erecek. 11 Bin Lira Peşinatla Konut Satılacak TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre 11 bin 761 liradan başlayan peşinatlarla satış yapılacak. Sadece yüzde 10 peşinatla satış yapan TOKİ yüzde 10 peşinata 120 ay vadeli konut satışı, yüzde 15 peşinata 144 ay vadeli konut satışı, yüzde 25 peşinata 156 ay vadeli konut satışı yapacak. TOKİ Muş konut projesinde fiyatlar ise şu şekilde sıralanıyor; Muş TOKİ Evleri Kale Mahallesi Başvuruları Nasıl Yapılacak?Proje açık satış yöntemi ile satışa sunulurken Muş TOKİ Evleri başvuru işleminde bulunmak isteyen kişilerin Halk Bankası şubelerini ziyaret etmeleri yeterli oluyor. Halkbank TOKİ başvurusu için gelen kişilere TOKİ başvuru formu verdikten sonra yapılan başvuruları kabul ederek ilgili peşinat tutarını tahsil ederek TOKİ gayrimenkul satış sözleşmesi imzalatarak satış işlemini gerçekleştiriyor.Kale TOKİ evleri için ilk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden bir ay içerisinde başlıyor. TOKİ açık satış usulü ile satış yaptığı için aranılan “Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları” şartları kaldırılmıştır. Kaynak: emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@