TOKİ 8-13 Eylül Kuralı Kurasız Konut Satışı Yapılan İller Projeler Başvuru Tarihleri

TOKİ Başkanlığı'nın 8 Eylül ile 13 Eylül tarihleri arasında satışa çıkardığı konutlar ve bu tarihler arasında yapılacak başvuru işlemlerine ilişkin tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

Toki 07.09.2021 - 17:34 07.09.2021 - 17:34 Mustafa KARAGÖZ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yayımladığı duyurular ile Eylül ayında konut satışlarına devam ediyor. 

Alt gelir grubu kapsamında 1+1 ve 2+1 daireler satan TOKİ Başkanlığı, orta gelir grubu kapsamında çoğunlukla 3+1 ve bazı projelerde 4+1 konutları satışa çıkardı. TOKİ Başkanlığı'nın konut satışlarına dair merak edilen soru hangi illerde konut satışı yapılıyor. 

TOKİ BAŞKANLIĞI'NIN EYLÜL 2021 KONUT SATIŞ LİSTESİ

Kendi evini almak isteyecekler için TOKİ Başkanlığı 3 şehirde kurasız konut satışı yapıyor. 1 şehirde de önümüzdeki günlerde başvuruları alınmak üzere konut satışı yapacağını ilan etti. Kuralı konut satışlarında ise liste kabarık. Çok daha fazla şehirde konut satışı yapılacağı duyuruldu. 

Emlak365.com olarak bizler ilan edilen konut satışlarını sizlerle il il paylaştık. Çok sayıda il için ayrı ayrı duyuruları ve ödeme planlarını sizlere aktarmıştı. Bu haberimizde de satışa çıkarılan konutları sizlerle toplu halde aktarıyoruz. 

8-13 EYLÜL KURASIZ KONUT SATIŞI YAPILACAK İLLER

kurasız konut satışı yapılan iller eylül 2021 toki

Kurasız konut satışlarında sistem çok hızlı ilerrliyor. TOKİ Başkanlığı'nı web sitesinde ilan ettiği ve yukarıda tabloda da bildirilen son başvuru tarihlerine kadar başvuruların yapılması gerekiyor. Ziraat Bankası ve Halk Bankası üzerinden yapılan başvuruların ardından vatandaşlar konutları direkt olarak alabiliyorlar. Konutlar başvuru önceliğine göre satılır. İlk giden istediği konutu almaya hak kazanır. 

8-13 EYLÜL KURALI KONUT SATIŞI YAPILACAK İLLER

kuralı konut satışı eylül 2021 3

kuralı konut satışı eylül 2021kuralı konut satışı eylül 2021 2

Kuralı konut satışlarına başvurular ise e-Devlet üzerinden yapılır. Vatandaşlar isterlerse yine kurumun ilan ettiği Ziraat Bankası yada Halk Bankası şubelerinden kuralı konut başvurularını yaparlar. Ardından kura çekilişi düzenlenir. Kurada adı çıkanlar konutları almaya hak kazanırlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@