TOKİ açık artırmayla 153.000 TL'den daire satmaya başlayacak! İnternetten TOKİ müzayedesine nasıl teklif verilir?

TOKİ Mayıs ayında 39 şehirde konut 18 şehirde ise işyeri satacak. Satışlar açık artırma ile olacak. Önce başvuru alınacak olan konut ve işyerleri için daha sonra internetten ihale düzenlenecek.

Toki 29.04.2022 - 15:56 29.04.2022 - 15:57 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Nisan ayının son günlerinde bir satış duyurusu ile ev almak için sırada bekleyenleri heyecanlandırdı. Mayıs ayında bir ihale düzenleyeceğini ifade eden TOKİ Başkanlığı, ihale ile çok sayıda konut ile dükkanın satılacağını açıkladı. TOKİ'den ev veya işyeri almak isteyenler için hem ihale ilanının detayları hemde online açık artırma sürecinin detayları istekliler ile paylaşıldı. 

TOKİ'NİN KONUT SATIŞ AÇIK ARTIRMASINA NASIL KATILIM SAĞLANIR?

Öncelikle başvurularını tamamlayanlar kurumun düzenleyeceği açık artırma sürecine katılacaklar. Kurum 17 mayıs ve 18 mayıs tarihlerinde düzenleyeceği açık artırmalar ile satışları tamamlayacaklar. İhaleye katılacak olanlar; : Bilkent Otel ve Konferans Merkezi / ANKARA ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu Halkalı / İSTANBUL adreslerine giderek bizzat teklif verebilecekler. 

Bizzat teklif dışında ise Emlak Muzaye / Emlak Yönetim web siteleri üzerinden de ihaleye katılım sağlanacak. Başvuru yapılan gayrimenkul için açıklanan ihale tarihi ve gününde vatandaşlar TOKİ'nin açıkladığı web sayfaları üzerinden online açık artırmaya dahil olacaklar. Diğer katılımcılar ile birlikte online ve bizzat teklif verme süreci tamamlanacak. Tekliflerini sunacak olan vatandaşlar en yüksek teklifi verdiklerinde konutu almaya hak kazanacaklar. 

TOKİ'DEN SATILIK KONUT VE İŞYERLERİ

TOKİ konut satış duyurularında en düşük fiyat 153.000 TL'den başlıyor. İşyeri satışlarında ise en düşük fiyat 71.000 TL'den başlıyor. Konutun bulunduğu şehir ile yapının durumuna göre fiyatlar değişiyor. Kurum fiyat tablosunda ayrıca ödeme yöntemlerine ilişkin de bilgi verdi. Evin satış değerinin yüzde 50'si peşin ödenecek. Peşinat sonrası kalan tutar ise 120 ay vadeli ödenecek. 

Konut satışı hangi şehirlerde yapılacak?

Listede olan şanslı iller Afyonkarahisar, Adana, Ankara, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bitlis, Bolu, Bursa, Denizli, Çanakkale, Çorum, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kocaeli, Kütahya, Isparta, İstanbul, İzmir, Mersin, Niğde, Osmaniye, Samsun, Sakarya, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak, Van ve Yozgat olarak sıralandı. 

İşyeri satışı hangi şehirlerde yapılacak? 

Dükkan arayanlar için ise liste "Ağrı, Bolu, Burdur, Çorum, Düzce, Gaziantep,  Giresun, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Konya, Mersin, Muş, Tokat, Trabzon, Yozgat ve Zonguldak" olarak sıralandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@