TOKİ Adıyaman Kahta 100 Bin Sosyal Konut Projesi Kura Sonuçları Çekiliş Listesi Açıklandı!

Adıyaman Kahta TOKİ evleri kura çekilişi sonuçları isim listesi belirlendi. 100 bin sosyal konut projesi kapsamında üretilecek konutlarda hak sahipleri için konut belirleme kurası çekildi.

Toki 19.10.2021 - 11:32 19.10.2021 - 11:32 Gülcan Özer

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak hayata geçirilen sosyal konut projelerinde çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesine dahil edildikten sonra alt gelir grubu konut projelerine ağırlık veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen talimat sonrasında toplu sosyal konut projeleri üretmeye başlamıştı. 

İlk olarak 2019 senesinde 50 bin sosyal konut projesi başvuruları kabul edilirken projeye 3 katı kadar kişinin talepte bulunması ile 2020 senesinde TOKİ bu sefer 100 bin sosyal konut projesi için talepleri toplamıştı. 2021 senesi için sosyal konut projesinden Cumhurbaşkanlığı Yatırım Programı kapsamında yeniden 100 bin sosyal konut projesi yer alırken Ekim ayının sonuna gelinmesine rağmen henüz beklenen açıklama gelmedi. 

100 BİN SOSYAL KONUT PROJESİNDE SON DURUM NE?

TOKİ bir yandan alt gelir grubu konut projeleri için yeni satış ilanları yayımlamaya devam ederken bir yandan da 50 bin sosyal konut ve 100 bin sosyal konut projelerindeki süreçleri yürütüyor. Bu kapsamda Adıyaman Kahta 100 bin sosyal konut projesinde hak sahibi ve konut sahibi belirleme kura çekilişi yapıldı. 

117 adet 2+1 konut  ve 40 adet 3+1 konut için hak sahipleri arasında konut belirleme kurası çekildi. Yani daha önce ev sahibi olmaya hak kazanan kişiler arasında kat ve konut belirleme kurası çekildi. Pandemi nedeni ile alınan güvenlik tedbirleri kapsamında seyircisiz olarak yapılan kura çekimi TOKİ'nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayımlanırken resmi liste bu akşam noter onayı sonrasında kurumun resmi internet sitesi olan TOKİ GOV TR üzerinden yayımlanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@