TOKİ Ankara, İzmir, İstanbul'da Kurasız, Taksitli, Düşük Peşinatlı Daire Satıyor Mu?

TOKİ'nin açık konut satış listesinde İstanbul, Ankara ve İzmir illeri için ilan var mı? TOKİ kurasız konut satışları hangi şehirlerde? Taksitli ödeme seçenekleri neler?

TOKİ Ankara, İzmir, İstanbul'da Kurasız, Taksitli, Düşük Peşinatlı Daire Satıyor Mu?

TOKİ Başkanlığı'nın 2021 yılı Ağustos ayı konut satış listesine dair en fazla araştırma yapılan başlık İstanbul, Ankara ve İzmir'de konut satışlarının yapılıp yapılmadığı. Peki Türkiye'nin en kalabalık 3 şehrinde kurasız konut satışları var mı?

İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR'DE KURASIZ KONUT SATIŞLARI VAR MI?

TOKİ Başkanlığı'nın 2021 yılı Ağustos ayı konut satış listeleri belli oldu. Ancak listelere dair bilinmesi gereken en önemli ayrıntı, listelerin çok kısa süreli aralıklarla yenileniyor olması. Vatandaşlar listeleri günlük kontrol ederek kendi şehirleri için daire satışı olup olmadığını araştırabilirler.

Ağustos ayının ilk günleridne TOKİ'nin resmi sitesinde ilan edilen güncel listede kurasız konut satışları için iki il bulunuyor.

Kırşehir Merkez 2+1 ve 3+1 daire satışları yapılıyor.

Balıkesir Manyas 2+1 konut satışı yapılacağı ilan edildi.

KONUT SATIŞLARI İÇİN LİSTELERİ NASIL TAKİP EDEBİLİRİM?

İlk satış ilanı listesinde yer alan iki duyuruya önümüzdeki günlerde yenileri eklenebilir. TOKİ zaman farketmeden çeşitli dönemlerde konut satış ihale ilanları yayımlayabiliyor. Bu durumda vatandaşların ilanları güncel olarak takip etmeleri gerek. Açık satış usulü ile satışa çıkarılan konut satış ilanları TOKİ'nin resmi sitesinden takip edilecek.

İlanları Takip Etmek için

TOKİ'nin resmi web sitesi --> Anasayfada yer alan "Satışlar&Duyurular" ---> Satışlar ---> Açık Satış Türü

İlanları takip etmek isteyenler öncelikle TOKİ'nin web sitesine erişim sağlayacaklar. Anasayfa üzerinden Satışlar ve Duyurular bölümüne tıklayacak vatandaşlar, buradan Satışlar sekmesine tıklayacaklar. Satışlar sekmesinde vatandaşların karşısına arama ekranı gelecek. Burada sadece satış türü yazan yeri Açık Satış Türü seçip Filtrele butonuna bastıklarında tüm satış duyurularını görebilecekler.

KURASIZ KONUT SATIŞLARI NASIL OLUYOR?

Kurasız konut satışlarında TOKİ herhangi ek bir işlem olmadan vatandaşlara daire satıyor. Satışı yapılan konutlar için liste yayımlayan kurum daha sonra bu liste üzerinden başvuru kabul ediyor. Ziraat Bankası ve Halk Bankası üzerinden alınan başvurularda, ilk başvuruda bulunan kendi seçtiği konutu alabiliyor.

Kurasız konut satışlarında en dikkat edilmesi gereken husus ise alt gelir grubu ilanları. Alt gelir grubu konut satışlarında ikamet ve diğer şartlar aranır. 3+1 konutlarda ise bu şartlar yoktur.

SONRAKİ HABER