TOKİ Ankara Konut Projesi İçin Başvurular Başlıyor! Yenimahalle Yakacık Mahallesi Yeni Etap Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Alt gelir grubu, dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmalarını sağlayan TOKİ konut projeleri için satış duyuruları yakından takip edilirken Ankara TOKİ satılık ilanları yayımlandı, başvuru başlıyor!

Toki 09.11.2021 - 12:12 09.11.2021 - 12:12 Gülcan Özer

Toplu Konut İdaresi Başanlığı TOKİ tarafından Kasım ayına ait yeni satış ilanları yayımlanırken bu ilanlardan biri de Ankara'da ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak yayımlandı. TOKİ Ankara Yenimahalle Yakacık Mahallesi konut projesi kapsamında elde kalan 202 adet konut satışa sunuldu. 

73 adet alt gelir grubu konut ve 129 adet orta gelir grubu olmak üzere toplamda 202 adet konutun satışa sunulacağı yeni etap için başvurular 22 Kasım 2021 tarihi itibari ile başlarken konutlar için başvurular Halkbank Ankara şubeleri ile e devlet TOKİ başvuru sayfası üzerinden yapılabilecek. Projeye başvurular 26 Kasım 2021 tarihi itibari ile sona erecek. 

YENİMAHALLE YAKACIK TOKİ EVLERİ YENİ ETAP BAŞVURUSU BAŞLIYOR! 

TOKİ Ankara Yenimahalle Yakacık evleri konut projesi için TOKİ tarafından merakla beklenen başvuru takvimi açıklandı. TOKİ'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilan kapsamında ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara aylık bin 32 TL'den başlayan taksitlerle ev sahibi olma imkanı sunulurken en düşük konut peşinatı tutarı ise 25 bin 334 TL olarak belirlendi. 

toki yenimahalle alt gelir grubu

Alt gelir grubu kapsamında satışa sunulan 73 adet konut için en düşük satış fiyatı 211 bin 121,60 TL olarak ilan edilirken başvurular 22 Kasım günü başlayacak ve 26 Kasım günü sona erecek. Başvuru ücreti olarak bin TL yatırılırken başvurular Halkbank Ankara şubeleri üzerinden yapılabilecek. Başvuru sahipleri arasında kura çekimi ise 3 Aralık 2021 tarihinde yapılacak. 

toki orta gelir grubu kount fiyatları

TOKİ ANKARA YAKACIK MAHALLESİ KURA ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI İSİM LİSTESİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Orta gelir grubu için 3+1 konut tipindne 129 adet ev satışa sunulurken ev sahibi olmak isteyen kişiler için en düşük konut fiyatı 309 bin 356 TL olarak ilan edilirken en düşük konut peşinatı tutarı 30 bin 935,69 TL ve en düşük aylık  taksit tutarı ise bin 374,92 TL oldu. Ev sahibi olmak isteyen kişiler TOKİ başvurusu için Ankara Halkbank şubeleri üzerinden şahsen ya da e devlet üzerinden internetten başvuru formu doldurabilecek. 

Satışa sunulan 202 adet konuttan daha fazla başvuru yapılması halinde ise hak sahipleri noter huzurunda yapılacak olan kura çekimi ile 3 Aralık tarihinde belirlenecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@