TOKİ Ankara Mamak Altıağaç 3. Etap Kura Çekilişi Sonuçları İsim Listesi İle Ev Sahibi Olacaklar Açıklandı

Ankara Mamak TOKİ evleri için yapılan kura çekilişi ile hak sahipleri belirlendi. TOKİ Mamak Altıağaç Karaağaç 3. etap kura çekilişi ile başvuranlar arasında hak sahipleri belirlendi.

Toki 09.09.2021 - 14:35 09.09.2021 - 14:39 Gülcan Özer

Yükselen konut fiyatları nedeni ile dar gelirli vatandaşların tek ev sahibi olma umudu haline gelen TOKİ bir yandan yeni konut projeleri için ihaler gerçekleştirmeye devam ederken bir yandan da satışa sunulan konutlar için kura çekilişleri yapıyor. Bu kapsamda Ankara Mamak TOKİ evleri için yeni kura çekilişi yapıldı. 

17 Ağustos tarihinde başvurulara açılan TOKİ Mamak Altıağaç Karaağaç 3. etap konut projesi için başvurular 3 Eylül tarihinde sona ermişti. Kentsel dönüşüm projesi olarak tasarlanan projede 2+1 konut 15 adet ,3+1 konut 19 adet konut olmak üzere toplamda 34 adet konut satışa sunulmuştu. 

TOKİ ANKARA MAMAK ALTIAĞAÇ KARAAĞAÇ KONUT PROJESİ KURA ÇEKİLİŞİ İSİM LİSTESİ 2021!

Ankara Mamak TOKİ evleri için yapılan çekiliş kapsamında Altıağaç Karaağaç kentsel dönüşüm projesi için satışa sunulan 34 adet konutu satın almak üzere başvuru yapan kişiler arasında hak sahipleri belirlenmiş oldu. Koronavirüs salgını nedeni ile alınan tedbir kararları kapsamında seyircisiz olarak yapılan kura çekilişi başvuru sahiplerinin takip edebilmesi adına TOKİ Facebook, You Tube, Twitter ve İnstagram sayfaları üzerinden de canlı olarak yayımlandı. 

Noter huzurunda canlı yayın ile yapılan kura çekiminde ilk olarak satışa sunulan 15 adet 2+1 konut için hak sahipleri belirlenirken ardından ise 19 adet 3+1 tkonut için hak sahipleri belirlendi. Noterin belirlenen kura çekilişi isim listesini onaylamasının ardından TOKİ kura sonuçları kurumun resmi internet sitesi üzerinden akşam saatlerinde yayımlanacak. İsteyen kişiler yine E Devlet üzerinden de TOKİ kura sonucu sorgulama yazarak sorgulama ekranına ulaşabilecek ve kimlik numarası üzerinden sorgulama yaparak isimlerine isabet eden bir konut olup olmayacağını öğrenebilecekler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@