TOKİ Ankara'nın Merkezinde Açık Artırma İle Arsa Satışı Yapacak!

TOKİ Ankara'nın en değerli bölgeleri arasında yer alan Çukurambar'da yer alan 2 adet arsayı açık artırma yöntemi ile satışa sunacağını duyurdu.

EMLAK HABERLERİ 15.08.2019 - 12:10 15.07.2021 - 00:14 SERHATMEDYA

TOKİ Ankara'nın en değerli bölgeleri arasında yer alan Çukurambar'da yer alan 2 adet arsayı açık artırma yöntemi ile satışa sunacağını duyurdu. Detaylar haberimizde!

Emlak sektöründe Ankara'nın en değerli bölgeleri arasında gösterilen Çukurambar bölgesinde yer alan 2 adet arsayı açık artırma yöntemi ile satışa sunacağını duyurdu. 300 Milyon Liralık Muhammen Bedel İle Satışta! İki arsa için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından belirlenen muhammen bedel 299 milyon 996 bin lira olarak açıklanırken iki arsanın büyüklüğü ise 48 bin 354 metrekare olarak duyuruldu. TOKİ açık artırma tarihi olarak 5 Eylül 2019 tarihini duyurdu. Saat 13:30 itibari ile başlayacak olan ihale TOKİ’nin Ankara Merkez Binası’nda yapılacak.Ticaret ve konut alanı niteliğine sahip olan  olan iki arsa için TOKİ toplam 299 milyon 996 bin 510 TL muhammen bedel biçti. Söz konusu arsaları satan alan hak sahipleri yüzde 25 peşin 48 ay vadeli olarak ödeme yapma seçeneğinden yararlanacak. TOKİ Ankara Çukurambar Arsa İhalesi Detayları Satışa sunula iki arsa sahip oldukları konumları ile arsa yatırımcılarının dikkatini çekmeyi başardı.Ankara'nın Çankaya Çukurambar mevkiinde 29101 ada 27 parsel ile 29102 ada 6 parselde yer alan arsalar ulaşım açısından büyük öneme sahip olan Eskişehir ve Konya otoyolunun hemen yakınında yer alan Muhsin Yazıcıoğlu caddesinde bulunuyor.Toplu ulaşım hattının kesişim noktasında yer alan arsa, ulaşım yollarına yakın olması, bölgenin çeşitliliği, altyapısı tamamlanmış bir alanda yer alması ve ve merkezi konumu itibarıyla alıcılarına büyük avantaj sağlayacak.Açık artırmaya katılacak olan gerçek veya tüzel kişiler, katılım teminatı olarak toplantı öncesinde arsaların her biri için ayrı ayrı 500 bin TL katılım teminatı ödeyecekler. Satışa sunulan iki arsa KDV’den muaf olup, vade süresince üretici fiyat endeksi (ÜFE) artışına bağlı dönemsel artışlar altı ayda bir en fazla yüzde 6 oranında uygulanacak.Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@