TOKİ Arnavutluk Deprem Konutlarının Açılış Tarihi Belli Oldu!

Arnavutluk'ta yaşanan deprem sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla TOKİ tarafından hayata geçirilen deprem konutlarının açılış tarihi belli oldu. Açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak.

Toki 15.01.2022 - 15:52 15.01.2022 - 15:52 Büşra Uluşen

Arnavutluk'ta 2019 yılında meydana gelen deprem sonrasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla deprem konutları inşa edileceği bildirilmişti. 

Türkiye'nin desteğiyle Laç şehrinde yapılan konutlarda sona gelindi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Laç'a yapacağı ziyaret ile TOKİ konutlarının açılışını gerçekleştirecek. 

ARNAVUTLUK DEPREM KONUTLARININ AÇILIŞ TARİHİ BELLİ OLDU

Arnavutluk'ta 51 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan deprem sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla yapılan konutlar ailelere teslim ediliyor. 

Laç bölgesinde yapılan deprem konutlarına kavuşan 67 yaşındaki bir vatandaş, konutların Laç için tarihi bir önem taşıdığı ve burada ev alamayacakların bile Erdoğan'ın sayesinde ev sahibi olduğunu söyledi. Evlerini çok beğendiklerini dilegetiren vatandaş, Edi Rama ve Erdoğan'ın sözünü tuttuğunu söyledi. 

toki arnavutluk-2

ERDOĞAN VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU

Yeni evini teslim alan bir diğer vatandaş ise, Türk hükümetinin desteğinden çok memnun olduklarını ve Erdoğan'ın verdiği sözü tuttuğunu dile getirdi. Semtlerinin şu an olağanütü bir yere dönüştüklerini ve Türk hükümeti sayesinde buranın Arnavutluk'un en güzel semti olduğunu aktardı. 

AÇILIŞI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YAPACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Laç'ta yapılan 522 deprem konutunun açılışını 17 Ocak 2022 Pazartesi günü gerçekleştirecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@