TOKİ Arsa Satış İlanı! İstanbul, Ankara, İzmir'de Satılık Arsalar!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Türkiye'nin 32 ilinde arsa satışı yapılacağı duyuruldu.Toplamda 278 arsa satacak olan TOKİ, arsa satış ihalesi ile alakalı detayları da kamuoyu ile paylaştı.

TOKİ Arsa Satış İlanı! İstanbul, Ankara, İzmir'de Satılık Arsalar!

TOKİ'nin dönem dönem satışa çıkardığı arsalar hakkında yeni bir ilan yayınlandı. TOKİ tarafından verilen bilgilere göre toplam muhammen bedeli 1 milyar 589 milyon 525 bin TL olan arsaların toplam büyüklüğü de 1 milyon 854 bin 608 metrekare büyüklüğünde olduğu bildirildi. Türkiye'nin 32 farklı ilinde bulunan arsalar ihale ile vatandaşlara satılacak.

HANGİ İLLERDE ARSA SATIŞI OLACAK

TOKİ'nin satışa çıkardığı arsaların Van, Uşak, Muğla, Niğde, Samsun, Tekirdağ, Adıyaman, Adana, Bitlis, Afyonkarahisar, Balıkesir, Aksaray, Artvin, Ankara, Çankırı, Eskişehir, Erzincan, Elazığ, Diyarbakır, Bolu, Bursa, Konya, Kocaeli, Karabük, Kayseri, kırşehir, Kırklareli, Kahramanmaraş, Gümüşhane, Hatay, İzmir ve İstanbul'da oldukları belirtildi.

Açık artırma ile satışa sunulacak olan arsaların içerisinde Ankara'nın Sincan ilçesinde akaryakıt, konut ve ticartet alanları, Afyonkarahisar'da tarım ve hayvancılık alanları, Aksaray'da ticaret alanları, İstanbul'da ticaret ve konut alanları, İzmir'de sanayi depolama alanları, Konya'da et ve süt ürünleri entegre tesis alanları yer alıyor.

TOKİ arsa satış işlemlerine ilişkin yapılacak olan açık artırma ihalesi 9 Haziran ile 10 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Saat 10:30 ile 14:00'da her iki günde toplam dört oturum yapılacak. Arsa satış ihalelerine dair oturumlar Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ve TOKİ İstanbul Hizmet Binasında gerçekleştirilecek. Ancak bu oturumlara katılmadan vatandaşlar da internet üzerinden satın almak istedikleri arsalar için teklif verebilecekler.

YÜZDE 25 PEŞİNAT 60 AY VADE

TOKİ'nin arsa satış ihalesine katılarak satışa çıkarılan arsaları satın alma hakkı elde eden gerçek veya tüzel kişilere ödemelerde de çeşitli imkanlar sağlanacak. İhale tutarını yüzde 25 peşinat ve 60 ay vade ile ödeyebilecek olan katılımcılar bu mali şartlar eşliğinde arsaları mülkiyetlerine geçirebilecekler.

TOKİ'nin satışa çıkardığı arsalara dair detaylar kurumun internet sitesi üzerinden incelenebilecek. Ayrıca TOKİ ile irtibata geçilip arsalar hakkında detaylı bilgiler alınabilecek.

SONRAKİ HABER