TOKİ Az Önce Duyurdu! 687 Liradan Başlayan Taksitlerle 3+1 Konut Satışları Başladı

Dar gelirli ailelerin kira öder gibi ev sahibi olma umutlarını yeşerten TOKİ sosyal konut projeleri ile yeni satış ilanları yayımlamaya devam ediyor!

TOKİ Az Önce Duyurdu! 687 Liradan Başlayan Taksitlerle 3+1 Konut Satışları Başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ bir yandan yeni projeler için ihale ilanları yayımlamaya devam ederken bir yandan yeni satışı devam eden projeler için satış ilanları yayımlıyor. Bu ilanlar kapsamında yeni bir satış duyurusu da TOKİ Çorum Merkez Kuruçay Mahallesi konut projesi için kuralı satış ilanı yayımladı.

Yayımlanan ilanlar kapsamında alt gelir grubu 232 adet 2+1 konut için ve orta gelir grubu 3+1 39 konut için başvurular açıldı. Bugün itibari ile başlayan kura çekilişleri 3 Eylül 2021 tarihinde sona erecek. Satışa sunulan konut sayısından daha fazla kişinin başvuruda bulunması durumunda ise hak sahipleri yapılacak kura çekimi ile belirlenecek.

AYLIK 687 TL TAKSİT VE 19 BİN LİRA PEŞİNATLA EV SAHİBİ OLMA FIRSATI SUNULDU!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından yayımlanan ilan kapsamında aylık en düşük 687 TL taksit ve 19 bin 149 liradan başlayan peşinatlarla ev sahibi olma imkanı sunulduğu ilan edildi. Yayımlanan ilan kapsamında satışa sunulan alt gelir grubu 2+1 konutlar için en düşük satış fiyatı 159 bin 581 TL olarak ilan edilirken endüşük konut peşinatı 19 bin 149 TL ve en düşük aylık taksit tutarıe 180 ay taksitle aylık 780,17 TL olarak belirlendi.

Satışa sunulan 39 adet 3+1 konut tipinde ise en düşük konut fiyatı 206 bin 317 TL olarak belirlenirken en düşük konut peşinatı 20 bin 631 TL ve en düşük aylık taksit tutarı ise 240 ay vadeli konut tipinde aylık 687,72 TL olarak ilan edildi.

toki-çorum-başvuu-açıklaması

TOKİ KONUT PROJESİ İÇİN BAŞVURU NEREDEN YAPILIR, TOKİ'DEN NASIL EV SAHİBİ OLUNUR?

Satışa sunulan projeler TOKİ GOV TR internet sitesi üzerinden duyurulurken kurumun sosyal medya hesapları üzerinden de yayımlanıyor. Bu ilanlara başvurular ise her ilanda belirtilen Ziraat Bankası ya da Hallkbank şubeleri üzerinden kabul ediliyor. Örneğin TOKİ Çorum projesi için başvurular belirtilen tarih aralığında Halkbank Çorum şubeleri üzerinden kabul edilecek. Yine isteyen kişiler E Devlet üzerinden de TOKİ başvurusu yapabilecekler.

SONRAKİ HABER