TOKİ Bankalara Savaş Açtı! Konut Kredisiz 14 Bin TL Peşinat, 542 TL Taksitle Ucuz Ev Başvurusu Başladı

Yükselen konut kredisi faiz oranları için TOKİ hamlesi geldi. Asgari ücretli çalışanlar ve dar gelirli aileler için TOKİ alt gelir grubu ucuz konut satışı başladı!

Toki 24.09.2021 - 12:00 24.09.2021 - 12:05 Gülcan Özer

Bankaların konut kredisi faiz oranları giderek yükselmeye devam ederken vatandaş banka kredisiz ev sahibi olmanın yollarını aramaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan konut fiyatları açıklaması sonrasında TOKİ'den yeni konut atağı geldi. 

Konut kredisi çekmeden ev sahibi olmak isteyen kişilere TOKİ 240 aya varan vadelerle taksitle ev sahibi olma imkanı sundu. Başlatılan kampanya kapsamında farklı illerde yer alan çok sayıda konut kiradan bile daha ucuz taksitlerle satışa sunuldu. 

TOKİ KİRADAN BİLE UCUZ TAKSİTLERLE KONUT SATIŞI YAPIYOR!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından satışa sunulan ucuz konut projeleri ile kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunuldu. Aralarında İzmir, Kocaeli, Denizli, Erzincan, Konya, Erzurum ve Van'ın yer aldığı çok sayıda ilde 14 bin liradan başlayan peşinatlarla ev sahibi olabileceğiniz çok sayıda konut satışa sunuldu. 

toki-denizli-honaz-konut-projesi

Satışa sunulan konut projeleri arasında yer alan Denizli Honaz konut projesi kapsamında ev sahibi olmak isteyen kişilere yönelik olarak 14 bin 477 TL peşinat ve en düşük aylık taksit tutarı 542,92 TL olmak üzere kiradan bile daha düşük aylık ödemelerle ev ahibi olma fırsatı verildi. 

TOKİ TÜRKİYE GENELİ EYLÜL / EKİM 2021 KONUT PROJELERİ LİSTESİ 

toki-konut-projeleri

toki-konut-projeleri-2

TOKİ'DEN NASIL EV SAHİBİ OLUNUR, UCUZ KONUT NASIL ALINIR?

Satılık olan konut projeleri için ilanlar TOKİ GOV TR resmi internet sitesi üzerinden yayımlanmakta olup her ilan için başvuru tarihi, başvuru koşulları ve başvuru yapılacak olan banka şubesi detayı bu ilanlar içerisinde yer almaktadır.

TOKİ ALT GELİR GRUBU UCUZ KONUT PROJESİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

TOKİ alt gelir grubu konutlarından satın almak isteyen kişilerin kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konut kaydı bulunmaması gerekmektedir. 

Yine kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almış olan kişilerin başvuruları reddedilmektedir. 18 yaşından büyük olan ve Türk vatandaşı olan kişilerin başvuruları kabul edilmektedir. Her haneden sadece bir kişinin başvurusu kabul edilirken satışa sunulan konutlardan daha fazla başvuru yapılması durumunda kura çekilişi ile hak sahipleri belirlenmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@