TOKİ Başkanı Ömer Bulut'tan İstanbullulara 2019 Yılında 14 Bin Yeni Sosyal Konut Müjdesi Geldi!

TOKİ Başkanı Ömer Bulut özel bir basın toplantısı düzenledi. Pek çok önemli açıklamada bulunan Bulut İstanbullulara ucuz konut müjdesi verdi!

Emlak Haberleri 14.06.2019 - 16:00 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

TOKİ Başkanı Ömer Bulut özel bir basın toplantısı düzenledi. Pek çok önemli açıklamada bulunan Bulut İstanbullulara ucuz konut müjdesi verdi!

TOKİ tarafından başlatılan sosyal konut projelerine en yoğun başvurunun yapıldığı il olan İstanbul için yeni sosyal konut müjdesi geldi. İstanbul'da 6 Bin Konuta Ek Olarak 14 Bin Yeni Sosyal Konut Geliyor! TOKİ Başkanı Ömer Bulut kurum olarak yürüttükleri çalışmalar hakkında basın mensuplarına toplantı düzenleyecek bilgilendirmede bulundu.İstanbul'da büyük bir kentsel dönüşüm ve sosyal konut üretim atağı hazırlayacaklarını söyleyen Başkan Ömer Bulut  kentsel dönüşüm ile 14 bin konut  müjdesi verdi. Ömer Bulut açıklamasında "Türkiye'de sosyal konut üretiminin yanı sıra bir de kentsel dönüşüm süreci var. Kentsel dönüşümde TOKİ olarak 146 bin konutun ihalesini yaptık, 80 binin üzerinde konutu tamamlayarak hak sahiplerine teslim edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın her yıl 300 bin konut dönüştürme hedefi var. Kentsel dönüşüm strateji çalışması sürüyor. Bu çalışmaya uygun olarak bizde TOKİ olarak çalışmalarımızı tamamladık ve bu plana uygun olarak 32 bin konutluk kentsel dönüşüm projesi hazırladık. Bu kapsamda İstanbul ile ilgili kentsel dönüşüm planlarımız var. Sonuç olarak İstanbul deprem bölgesi ve sorunlu yapı stoğu var. İstanbul'da ilk etapta 14 bin konut projemiz söz konusu. 2019 yılında Esenler, Gaziosmanpaşa, Üsküdar ve Kağıthane ağırlıklı olmak üzere 14 bin konut üreteceğiz. Uzunca bir süre Gaziosmanpaşa'da hayata geçirilmeyen ya da süreci uzayan projeler vardı. Bu projeleri hayata geçirmek amacı ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız ile beraber denetimlerde bulunduk. Mesela Gaziosmanpaşa'da 4 bin 400 konutu projelendirdik ve ihale aşamasına getirdik. Esenler'de 60 bin konutluk bir proje alanımız hazır. Bununda ilk etapta 2019 yılı için 5 bin konutluk bölümünü hayatına geçireceğiz. 2019 yılında 14 bin konutluk bir kentsel dönüşüm stokumuz bulunuyor. Kentsel dönüşümde önceliğimiz yerinde dönüşüm ve gönüllü dönüşüm olacak. Vatandaşın rızası olmadan hiçbir kentsel dönüşüme başlamayacağız. Tozkoparan kentsel dönüşüm alanını ziyaret ettik ve uzun süredir yapılamayan kentsel dönüşüm çalışmalarının çözümünü sağladık. En az 2+1 ve 75 metrekare olacak şekilde bu evlerin kentsel dönüşümünü sağlayacağız" dedi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@